33. Bilten za zobozdravnike

7. oktober – 20. december  2022

 
 


(Pojasnilo ponovnega pošiljanja biltena) Nekateri člani ste nas opozorili, da pri dveh novicah povezave niso delovale, zato smo napako odpravili in vam sedaj ponovno pošiljamo celoten bilten z delujočimi povezavami.  Za nevšečnosti se opravičujemo. Hvala za razumevanje. 

Zdravniška zbornica Slovenije
 

 
 

Kako naprej?

Dens se je od začetka udeleževal pogajanj o odpravi plačnih nesorazmerij v zdravstvenem sistemu. Med pogajanji se je izkazalo, da se odpravlja predvsem pereč problem prenizkih plač mladih zdravnikov in zobozdravnikov, vendar z ustvarjanjem novega velikega nesorazmerja med mladimi in starejšimi zdravniki in zobozdravniki. Kljub temu da tesno sodelujejo in delajo skupaj, se ne upošteva, da je vseeno večja odgovornost na starejših zdravnikih in zobozdravnikih. Tudi specializant ne sme imeti večje plače od specialista. Predlog sindikata Dens je bil, da se vsem enako dvignejo plačni razredi. Odgovor Ministrstva za zdravje je bil neomajen in ves čas pogajanj enak: da trenutno ni dovolj denarja, da naj to razumemo kot obliž, dokler se ne uredijo plače v novem plačnem stebru plač v zdravstvu.

Sporazuma nismo hoteli podpisati, ker menimo, da bi moral biti obliž za vse zdravnike in zobozdravnike enak, dokler ne bo ustvarjen nov plačni steber.

Pogajanja naj bi se začela takoj po zaključenem pogajanju za plačna nesorazmerja. Vendar do danes še nismo dobili vabila. 

Dens podpira napovedano stavko Fidesa in Praktikuma, ker razume razloge za jezo zdravnikov in zobozdravnikov.

Pred nami so pogajanja za nov plačni steber. Če bomo vsi aktivno sodelovali pri ustvarjanju, obstaja možnost, da se nakopičeni problemi v veliki meri odpravijo. Ne vlada sama ne zdravniki, zobozdravniki in ostali zdravstveni delavci ne morejo sami ustvariti delujočega zdravstvenega sistema, brez da bi se usedli skupaj. Le če bomo sposobni skupaj poiskati skupne interese v tako raznolikem sistemu, kot je zdravstveni sistem, in na tem utemeljevali spremembe, bi nam lahko uspelo izboljšati sistem.

Dens želi sodelovati v pogajanjih za nov plačni steber v zdravstvu, ker v sedanjem plačnem stebru niso upoštevane specifičnosti in narava našega dela, zato nismo v enakem položaju z zdravniki. Želimo dati tehtne predloge, da se to spremeni.

Če bo vlada zavlačevala s pogajanji za nov plačni steber, se bomo pridružili stavki Fidesa in Praktikuma.

Naš glavni cilj v prihajajočem letu je z Zdravniško zbornico izpogajati nove standarde in normative z ZZZS. Zastareli standardi najbolj vplivajo na naše pogoje dela. Pogojevanje plačevanja in standardiziranje storitev s strani ZZZS je nesprejemljivo. Predlagamo, da bi v januarju imeli opozorilno 2-urno stavko, s katero bi opozorili na zastarele standarde, ki nam jih diktira ZZZS in nam posledično vsiljuje nižjo kakovost storitev pri pacientih. 

Mirjana Petrovič, dr. dent. med., predsednica sindikata DENS, in
Alenka  Krabonja, dr. dent. med., podpredsednica sindikata DENS

 
 
 

Dopisovanje z ZZZS v zvezi z mnenjem ZZS glede možnosti doplačil za strojno širjenje

  • Zdravniška zbornica Slovenije je 28. 9. 2022 poslala dopis Zavodu za zdravstveno zavarovanje Slovenije, v katerem je podala svoje mnenje v zvezi s spremembo razlage ZZZS, objavljeno v Navodilu za obračun št. 1/2022 z dne 6. 6. 2022, glede možnosti obračunavanja doplačil za strojno širjenje koreninskih kanalov. 
    1. Dopis ZZS (Mnenje ZZS o možnosti obračunavanja doplačil za strojno širjenje koreninskih kanalov >>>)
  • Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije je 13. 10. 2022 odgovoril na dopis Zdravniške zbornice in v njem pojasnil možnosti obračunavanja doplačil za strojno širjenje koreninskih kanalov. 
    1. Dopis ZZZS (Odgovor ZZZS >>>)
  • Zdravniška zbornica Slovenije je v odgovoru na dopis ZZZS 28. 10. 2022 podala svoje mnenje v zvezi s pojasnili ZZZS glede možnosti obračunavanja doplačil za strojno širjenje koreninskih kanalov. 
    2. Dopis ZZS (Odgovor na dopis ZZZS  >>>)
  • Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije je nato 17. 11. 2022 odgovoril z dodatnim pojasnilom možnosti obračunavanja doplačil za strojno širjenje koreninskih kanalov. 
    2. Dopis ZZZS (Odgovor na dopis ZZS >>>)
  • Zdravniška zbornica Slovenije je 23. 11. 2022 podala dodatna stališča glede problematike obračunavanja doplačil za strojno širjenje koreninskih kanalov in se s tem odzvala na predhodna pojasnila ZZZS. 
    3. Dopis ZZS (Mnenje ZZS >>>)
 

Okrožnica ZAE 1822 Dopolnitev šifrantov za obračun zdravstvenih storitev >>>

 
 
 

E-list specializanta doktorja dentalne medicine

Obveščamo vas, da je Zdravniška zbornica Slovenije v okviru vodenja specializacij s področja dentalne medicine s 1. 12. 2022 začela z uporabo E-lista specializanta, ki omogoča lažje in preglednejše vpisovanje podatkov ter boljši pregled nad opravljenim usposabljanjem v okviru specializacije.

E-list specializanta, v katerem se bo beležil program specializacije oziroma program kroženja ter se bodo vnašale in potrjevale vse obveznosti, predvidene s programom specializacije, je kot obvezen določen na podlagi 35. člena Pravilnika o vrstah, vsebini, trajanju in poteku specializacij zdravnikov (Uradni list RS, št. 22/18, 187/20 in 87/21).

E-list specializanta bo nadomestil dosedanje tiskane izvode Lista o specializaciji in bo omogočal elektronski način vpisovanja in pregledovanja podatkov o poteku specializacije ter specializantovem pridobivanju znanj in veščin.

Celotno obvestilo >>>
 
 
 

(OKROŽNICA ZZZS) Ortodontsko zdravljenje in ortopantomogramski posnetek

Na pobudo Slovenskega ortodontskega društva smo nekoliko dopolnili okrožnico, ki se nanaša na zagotavljanje rentgenskega posnetka ortopantomograma za potrebe ortodontskega zdravljenja.

Še vedno velja, da rentgenski posnetek pred napotitvijo otroka k ortodontu zagotovi otrokov osebni zobozdravnik, saj na tej podlagi ugotovi potrebo po ortodontskem zdravljenju oziroma potrebo po izdaji napotnice za ortodonta.

Zaradi dolgih čakalnih dob se dogaja, da ko otrok pride na ortodontski pregled, je ta posnetek že starejši od enega leta. Zato je bilo dogovorjeno, da bo ortodont, ko bo zavarovano osebo pozval na prvi pregled (npr. z elektronskim sporočilom, SMS, po pošti), v pozivu navedel tudi, da zavarovana oseba potrebuje rentgenski posnetek ortopantomogram, ki ni starejši od 6 mesecev in ki ga zagotovi izbrani zobozdravnik. Ortodont namreč pred prvim pregledom še nima pooblastila za napotitev zavarovane osebe na rentgensko slikanje, saj se zdravljenje pri njem dejansko še ni začelo.  

S tem naj bi zagotovili, da se zdravljenje pri ortodontu čim prej začne, brez nepotrebnega podaljševanja, do katerega bi prišlo, če bi moral ortodont najprej poslati zavarovano osebo na RTG in jo šele nato ponovno naročiti na (dejansko prvi) pregled.

Celotna okrožnica >>>
 
 
 

Zobozdravstvena oskrba bolnikov z RGV na primarni ravni

V Slovenji letno za rakom glave in vratu (RGV) zboli približno 450 bolnikov, od tega jih je okoli 300 zdravljenih z obsevanjem, ki pogosto povzroči nastanek poobsevalnega kariesa. Skladno s priporočili te bolnike pred začetkom obsevanja pripravi zobozdravnik specialist v sklopu multidisciplinarne skupine specialistov (oskrba zob oz. odstranitev zob s slabo prognozo).

Spoštovani kolegice in kolegi, ti bolniki potrebujejo vašo pomoč. Po končanem obsevanju so potrebne redne kontrole pri osebnem zobozdravniku in pri tem je ključnega pomena vaše sodelovanje. Večinoma gre za enostavne posege, ki jih je treba izvajati redno in natančno. Od 1. 6. 2022 jih krije ZZZS.

Da bi vam olajšali oskrbo, smo vam pripravili povzetek navodil, ki jih lahko natisnete in imate na priročnem mestu v svoji ambulanti. Oskrba bo podrobneje predstavljena tudi na 20. simpoziju zobnih bolezni in endodontije, ki bo potekal 14. in 15. aprila tradicionalno na Bledu.

Navodila >>>

Do takrat pa sta vam v pomoč članek in zbornik, ki sta prosto dostopna preko spleta.

  • FIDLER, Aleš (urednik), KRAPEŽ, Jana (urednik). Zobozdravstvena obravnava bolnika z rakom glave in vratu : [zbornik seminarja] : Ljubljana, maj 2022 >>>
  • FIDLER, Aleš in sod. Priporočila za zobozdravstveno obravnavo odraslih bolnikov z rakom glave in vratu v Sloveniji, zdravljenih z obsevanjem =. Onkologija : strokovni časopis za zdravnike. jun. 2022, letn. 26, št. 1 >>>

Hvala za vaše sodelovanje!

Jana Krapež, dr. dent. med
Kristina Pavlova, dr. dent. med.
prof. dr. Aleš Fidler, dr. dent. med

 
 
 

Dodatki in možnosti nagrajevanja po interventnih zakonih

Državni zbor Republike Slovenije je v preteklih mesecih sprejel dva interventna zakona na področju zdravstva:

  • Zakon o nujnih ukrepih za zagotovitev stabilnosti zdravstvenega sistema (ZNUZSZS) in
  • Zakon o nujnih ukrepih za zajezitev širjenja in blaženja posledic nalezljive bolezni COVID-19 na področju zdravstva (ZNUNBZ).

Zakona med drugim uvajata nekatere nove dodatke in možnosti nagrajevanja, ki so podrobneje predstavljeni v nadaljevanju, in sicer:

  • dodatek za neposredno delo s pacienti oziroma uporabniki, obolelimi za covidom-19;
  • dodatek za povečan obseg dela za posebne obremenitve;
  • dodatek za zaposlitev dodatnega zdravstvenega kadra;
  • dodatek za posebne pogoje dela na območjih občin z nižjo razvitostjo;
  • podjemne pogodbe z lastnimi zaposlenimi.

Za potrebe izvajanja ukrepov iz ZNUZSZS in ZNUNBZ je minister za zdravje sprejel:

  • Uredbo o določitvi višine dodatka za povečan obseg dela za posebne obremenitve in dodatka za zaposlitev dodatnega zdravstvenega kadra (Uradni list RS, št. 142/22 in 146/22 v nadaljevanju: Uredba o dodatku za povečan obseg dela in zaposlitev) 
  • Uredbo o določitvi višine dodatka za posebne pogoje dela na območjih občin z nižjo razvitostjo (Uradni list RS, št. 132/22; v nadaljevanju: Uredba o dodatku za posebne pogoje dela).
Celotna novica >>>
 
 
 

(IZOBRAŽEVANJE) Sistemske bolezni in ustno zdravje,
1. del

 

Z objavo spletnega zbornika smo zaključili prvi del projekta v organizaciji Odbora za zobozdravstvo, ki je v izobraževanju združil zdravnike in zobozdravnike: Sistemske bolezni in ustno zdravje, 1. del. Hibridno strokovno srečanje je 10. septembra 2022 potekalo v živo v Domus Medica in tudi na daljavo. Vabljeni k branju e-zbornika na spodnji povezavi in k udeležbi na izobraževanju Sistemske bolezni in ustno zdravje, 2. del, ki ga že pripravljamo in bo potekalo v marcu 2023.

E - zbornik >>>
 
 

Seje odbora za zobozdravstvo v oktobru in novembru

Odbor za zobozdravstvo je imel v oktobru 2022 dve seji. Na 22. seji, ki je potekala korespondenčno do 12. 10. 2022, so člani odbora glasovali o sklepih v zvezi s spremembami komisij za strokovne nadzore, na 23. redni seji, ki je bila 26. 10. 2022, pa so obravnavali naslednje teme:

  • Obravnava vloge ZDZV Nova Gorica za izvajanje delov specializacij
  • Nosilec dejavnosti zobotehnika
  • Poročila komisij
  • Splošni dogovor
  • Predlog sprememb Pravilnika o nagrajevanju raziskovalnega in kliničnega dela s področja zobozdravstva
  • Odgovor ZZZS na mnenje Zdravniške zbornice o možnosti obračunavanja doplačil za strojno širjenje koreninskih kanalov
  • Predlogi zbornice na področju izvajanja zdravstvene dejavnosti ustne higiene
  • Komentarji zbornice na predlog novele Pravilnika o naročanju in upravljanju čakalnih seznamov ter najdaljših dopustnih čakalnih dobah

Tudi v mesecu novembru je imel Odbor za zobozdravstvo dve seji. Na 24. seji, ki je potekala korespondenčno z zaključkom 14. 11. 2022, so člani glasovali o predlogu strokovnih nadzorov za leto 2023 ter predlogu izobraževanja EFO-indeks. Na 25. redni seji, ki je bila 22. 11. 2022, pa so člani odbora razpravljali in sklepali v skladu z naslednjim dnevnim redom:

  • Osnutek sprememb in dopolnitev Pravilnika o zdravniških licencah
  • Poročila komisij
  • Poročilo delovne skupine za standarde in normative
  • Poročila skupščinskih teles
  • Pripombe na predlog Odredbe o zgornji meji števila ponudb za delo v RS za leto 2023 za področje dentalne medicine
  • Obvestilo o čezmejnem specialističnem zdravljenju na napotnico brez čakalne dobe s povračilom stroška
  • Organizacija pogovornega večera na temo ortodontije
  • Odgovor ZZZS na dopis o možnostih obračunavanja doplačil za strojno širjenje koreninskih kanalov
 
 
 

Natečaj Apolonija

V sredo, 7. 12. 2022, je ob 10. uri preko videokonference potekala predstavitev raziskovalnih del, ki sta prišli v ožji izbor natečaja Apolonija. Predstavljeni sta bili deli:

  • Toma Kobeta, dr. dent. med., z naslovom: Retencijsko kirurško vodilo za kompleksno implantološko rehabilitacijo parodontalno prizadetega pacienta, pod kategorijo predstavitev kliničnega primera ter
  • Lenarta Škrjanca, dr. dent. med., z naslovom: CBCT analysis of socket shield dimensions after immediate implantation – pilot study of 15 consecutive cases, pod kategorijo raziskovalno delo.

Prisotni so bili naslednji člani ocenjevalne komisije:
prof. dr. Alenka Pavlič, dr. dent. med.,
prof. dr. Maja Ovsenik, dr. dent. med.,
izr. prof. dr. Čedomir Oblak, dr. dent. med.,
prof. dr. Janja Jan, dr. dent. med.

Posnetek obeh predstavitev je bil posredovan tudi ostalim članom komisije.

 
 
 

Podeljena odličja zbornice izjemnim zdravnicam in zdravnikom 

Odličja Zdravniške zbornice Slovenije za leto 2022 je v sredo, 14. 12. 2022, prejelo 17 prejemnikov, od tega 16 zdravnikov, zdravnic, zobozdravnikov in zobozdravnic. 

Naši nagrajenci dokazujejo, da znamo zdravniki in zobozdravniki v najtežjih trenutkih stopiti skupaj. Znamo poiskati rešitve za najbolj raznovrstne težave in jih nato tudi izpeljati. Izjemno nas veseli, da – kljub zahtevnim časom za slovensko zdravstvo – medicina in poslanstvo zdravnikov v nesebični pomoči in razdajanju za paciente ostajata tako močna. Prav je, da se zdravnikom in zobozdravnikom, ki pri tem še posebej izstopajo, zahvalimo kot stroka in stanovska organizacija,« je ob slovesnem dogodku poudarila prof. dr. Bojana Beović.

Najvišjih odličji  Hipokratovih priznanj - to je odličij za življenjsko delo je letos pet. Med prejemniki je bila tudi prof. dr. Nataša Ihan Hren, dr. dent. med. Ostali prejemniki so: Aleksander Doplihar, dr. med. (posthumno), prim. Jelka Helena Reberšek Gorišek, dr. med., Metka Klevišar, dr. med. in prof. dr. Marjan Bilban, dr. med.

 

Prof. dr. Nataša Ihan Hren, dr. dent. med.

Za izjemen prispevek k ugledu in razvoju slovenskega zobozdravništva na področju oralne kirurgije, predano mentorsko delo, profesionalno odličnost in nesebičnost je Hipokratovo priznanje prejela prof. dr. Nataša Ihan Hren, dr. med.

 
Obrazložitev >>>
 
 

Poleg Hipokratovih odličij je zbornica za leto 2022 podelila še tri odličja častnim članom, štiri odličja zaslužnim članom in pet zahval. Med njimi šest zobozdravnikov in zobozdravnic:

  • Častni član: prim. asist. Vojko Didanovič, dr. dent. med.
  • Zaslužni član: Matjaž Gorkič, dr. dent. med., Matevž Janc, dr. dent. med.
  • Zahvala: Neja Jurjec Smole, dr. dent. med., asist. Jana Krapež, dr. dent. med., Martin Ranfl, dr. dent. med.>>>

    Zdravniška zbornica vsem izreka iskrene čestitke. 
Fotogalerija slovesne podelitve odličij >>>
Vsi prejemniki in obrazložitve >>>
 
 
 

Poziv zdravniškim organizacijam in vladi k takojšnji celoviti prenovi zdravstva

V skupini Zdravstvo.si z veliko pozornostjo spremljamo dogajanje v slovenskem zdravstvu. Že nekaj vlad je oznanjalo, da je ureditev razmer v zdravstvu njihova prva in glavna prioriteta. Žal pa je realnost nasprotna. Po desetletjih obljub o prepotrebni reformi slovenskega zdravstva se je to znašlo v svoji doslej najtežji krizi. Primarno zdravstvo pred našimi očmi razpada, urgence pokajo po šivih, bolniki čakajo v neskončnih vrstah, zdravstveni kader zapušča poklic …

Menimo, da je skrajni čas za učinkovito ukrepanje. Vodilo tovrstnemu ukrepanju pa ne morejo in smejo biti ideološke smernice iz časov druge svetovne vojne, ampak najboljše prakse evropskih držav, kjer zdravstveni sistem dobro deluje. Zgledi takšnih držav so Nizozemska, Avstrija, Francija in Švica. 

Celoten poziv >>>
 
 
 

Skupščina CED v Bruslju

18. novembra 2022 so se člani Sveta evropskih zobozdravnikov (CED), pridruženi člani in združenja opazovalcev sestali v Bruslju na svoji polletni generalni skupščini pod predsedstvom predsednika CED dr. Freddieja Sloth-Lisbjerga.

Rezultati skupščine CED v Bruslju >>>

Nagovor predsednika pred srečanjem >>>

 
 
 

(VEČJA VARNOST): Prijava članov v spletni portal preko SI-PASS

 

Pogosta vprašanja o SI-PASS >>>

 
 

Članom je sedaj, poleg prijave z uporabniškim imenom in geslom, omogočena dodatna prijava v spletni portal zbornice preko storitve SI-PASS.

SI-PASS zagotavlja visoko stopnjo varnosti in zaupanja ter omogoča enostavno uporabo in upravljanje različnih sredstev za prijavo.
Preko te prijave se lahko prijavijo vsi člani, ki imajo ustvarjen uporabniški račun SI-PASS.
Če nimate, pa bi ga želeli imeti, so navodila za vzpostavitev uporabniškega računa dostopna tukaj>>.
Za storitev SI-PASS boste potrebovali spletno kvalificirano digitalno potrdilo za fizične osebe. Zahtevek za pridobitev morate oddati na upravni enoti.

 
 

Slovensko ortodontsko društvo praznuje 30. obletnico delovanja

V petek, 2. 12. 2022, ko so obeležili 30. obletnico delovanja, je bil za Slovensko ortodontsko društvo zelo slovesen in deloven dan. Strokovno srečanje je imelo naslov »Z izkušnjami iz preteklosti k izzivom v prihodnosti«.

 

Srečanje je tradicionalno potekalo v Grand hotelu Union v Ljubljani in po dolgem času so se specialisti ortodontije lahko sproščeno družili v živo in tudi ob dentalni razstavi. Po redni letni skupščini SOD je sledil strokovni program s predavanji. Ob začetku strokovnega dela sta specialiste ortodontije pozdravila mag. Tadej Ostrc, državni sekretar na Ministrstvu za zdravje, in Krunoslav  Pavlovič, 

predsednik OZB in podpredsednik ZZS, v slovesnem delu pa so se s pozdravi in čestitkami pridružili še prof. dr. Radko Komadina, predsednik Slovenskega zdravniškega društva, prof. dr. Janja Jan, prodekanja Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani, Krunoslav Pavlović, predsednik OZB, in dr. Zdenka Čebašek - Travnik, predsednica ZZS v preteklem mandatu.

V strokovnem delu so se zvrstili številni predavatelji. Najprej je bil podan zgodovinski pregled razvoja zobozdravstvene stroke na Slovenskem s poudarkom na ortodontiji, sledil je prikaz dolgoletnega interdisciplinarnega sodelovanje z drugimi zobozdravstvenimi področji.
V slovesnem delu so s pestrim glasbenim programom sodelovale tri

sopranistke ob klavirski spremljavi, izvedena je bila tudi Himna ortodontov. Predsednica SOD, asist. dr. Sanda Lah Kravanja, je podelila častne nazive in zahvale zaslužnim članicam in članom ob 30-letnici delovanja SOD, ki so jih prejeli: prof. dr. Frank Weiland, prof. dr. Nataša Ihan Hren, prof. dr. Irena Hočevar Boltežar, doc. dr. Marjan Premik in dr. Vladimir Žura.

Bilo je delovno, lepo in slovesno, kot je primerno ob 30-letnici delovanja.

Čestitke ob visokem delovnem jubileju in še na mnoga leta Slovenskemu ortodontskemu društvu! 

 
 
 

Akcija Zdrave dlesni letos dosegla več kot 65.000 Slovencev

Med 15. oktobrom in 15. novembrom je potekala že 19. vseslovenska akcija Zdrave dlesni, v okviru katere si je 1300 strokovnjakov za ustno zdravje prizadevalo svoje paciente poučiti o tem, da se vnetim dlesnim in težavam z zobmi lahko izognejo s popolno ustno higieno. Ta ob pravilni uporabi nežne in mehke zobne ščetke zahteva še varne in učinkovite medzobne ščetke.

Z vnetimi dlesnimi oziroma eno od oblik parodontalne bolezni se srečuje več kot 90 odstotkov Slovencev, a se tega sploh ne zavedajo. Bolezen poteka pritajeno in ne boli, zato sta ključna preventiva in ozaveščanje o tveganju, kar je bistvo akcije Zdrave dlesni. »Kampanja poteka od leta 2004, že od vsega začetka pa jo podpirajo številni strokovnjaki za ustno zdravje. Ti v času trajanja akcije paciente aktivno ozaveščajo o posledicah vnetja dlesni in parodontalnih bolezni ter spodbujajo k popolni ustni higieni. To pomeni, da je ob nežni in mehki zobni ščetki ključna uporaba medzobnih ščetk. Vsak zob ima namreč pet ploskev, pri čemer z zobno ščetko lahko očistimo le tri površine zob in dlesni. Preostali dve tvorita medzobni prostor in ju

 

najenostavneje in najučinkoviteje očistimo s primerno velikimi in nežnimi medzobnimi ščetkami,« je povedala Katarina Petrović, vodja akcije Zdrave dlesni.

 
 

»Iskanje ortodonta je danes skoraj misija nemogoče«

 

Iskanje ortodonta je za starše danes skoraj misija nemogoče, zato so se tega vprašanja in problematike pred kratkim dotaknili tudi v Svetovalnici na Radiu Ognjišče. Katere težave imajo danes otroci in zakaj, kako usodno je čakanje na obravnavo? V pogovoru je sodelovala asist. dr. Sanda Lah Kravanja, specialistka zobne in čeljustne ortopedije, predsednica Slovenskega ortodontskega društva, ki je odgovarjala tudi na vprašanja poslušalcev v živo.

 
 
Povezava do pogovora >>>
 

Vabljeni k poslušanju!

 
 
 

Novoletni pohod na Komno

 
 
 

Gorniška sekcija MEDICUSA razpisuje Novoletni pohod na Komno, 8.1.2023 , zbor ob 9:30 na parkirišču pri koči Savica vabljeni  otroci in štirinožni člani družine, pot je nezahtevna in predvidoma 2,5 ure v eno smer. V upanju da bo še sneg imejte s seboj dereze in snežno lopatko za spust.

Prijave: pri Urški na 040850100 ali ursagodec@yahoo.com

Vabljeni!

 
 

Osvajanje K2 zobozdravnika Tomaža Rotarja

 

Vljudno vabljeni na potopisno predavanje Tomaža Rotarja, zobozdravnika iz Radovljice, ki bo v potopisnem večeru predstavil svoja doživetja pri osvajanju druge najvišje gore na Zemlji, K2 (8611 m). Predavanje bo 22. decembra ob 19. uri v Klubu Zdravniške zbornice. 

Prijava >>>
 
 
 
 


Koledar izobraževanj


Zbornična izobraževanja za zobozdravnike

28. 1. 2023 - Tečaj iz nujne medicinske pomoči za ekipe v zobozdravstvu  Več>>>

14. 2. 2023 - Komunikacija v ortodontiji (predavanja in delavnica) in dostopnost do ortodontske obravnave z napotnico (okrogla miza z deležniki) Več >>>

11. 3. 2023 - Sistemske bolezni in ustno zdravje - 2. del 

 
 
 

Sledite dogajanju

 
Facebook >>>
Ustno zdravje >>>
 
 
YouTube >>>
 
Skupaj zmoremo! >
 
 

Zdravniška zbornica Slovenije
Dunajska cesta 162
1000 Ljubljana

Tel.: 01 30 72 100
Faks: 01 30 72 109
E-pošta: gp.zzs@zzs-mcs.si

Uradne ure
ponedeljek, sreda in petek
od 9.00 do 12.00 in v
četrtek od 13.00 do 16.00 

FacebookYouTubeWebsite
 
 
Pomembno obvestilo: Avtomatičen odgovor na ta mail, ki je bil poslan preko sistema obveščanja, ni mogoč. Vaše sporočilo bomo lahko prebrali le, če bo poslano na e-naslov: gp.zzs@zzs-mcs.si Hvala za razumevanje!
To sporočilo ste prejeli, ker ste se član/članica Zdravniške zbornice ali ste se naročili na prejemanje Biltena Zdravniške zbornice Slovenije. 

Če ne želite več prejemati Biltena se lahko odjavite (s klikom na odjavo). 

Če ste član zbornice odjava od biltena pomeni, da ne boste prejemali tudi drugih obvestil med katera poleg biltena zbornice sodijo za zobozdravnike še zobozdravniški bilten, za vse člane pa obvestila o izobraževanjih Zdravniške zbornice Slovenije, vabila na dogodke in kulturne prireditve zbornice, ankete in druga pomembna obvestila zbornice.

Privolitve za prejemanje različnih vrst obvestil je mogoče urejati preko vašega spletnega profila. V kolikor se vam vsebina ne prikaže pravilno, si jo lahko ogledate v brskalniku.

© Zdravniška zbornica Slovenije, vse pravice pridržane.
Posodobi nastavitve  |  Odjavi se