V kolikor se vam vsebina ne prikaže pravilno, si jo lahko ogledate v brskalniku.
Zdravniška zbornica Slovenije

539. Bilten

4.–10. oktober 2019

Nekaj o kakovosti in varnosti v zdravstvu in dvoličnosti nekaterih

Vsi zdravniki se zavedamo pomena kakovosti in varnosti našega dela. Da ju zagotavljamo, se vseživljenjsko izobražujemo. Poleg stalnega izobraževanja je varnost našega dela odvisna tudi od  standardov in normativov (SN). Formalno so od njih do sedaj sprejeti le tisti, zapisani v Modri knjigi, a še tistih se odločevalci in delodajalci otepajo z vsemi štirimi. Poleg te znamenite knjižice pa obstaja tudi seznam SN, ki so jih na Zdravstveni svet (ZS) poslali posamezni razširjeni strokovni kolegiji (RSK).

Kot je marsikomu znano, ZS od predlagatelja, ki je izbrani RSK, zahteva, da predstavi še finančne posledice v primeru sprejetja SN. Kar pravzaprav ne bi smela biti naloga RSK-jev, saj so to kljub vsemu najvišja strokovna telesa, čeprav jih imenuje politika. Mimogrede, na Ministrstvu za zdravje imajo v te namene ustanovljen Direktorat za zdravstveno ekonomiko, ki ga vodi generalni direktor direktorata(?).

Sedaj pa k jedru. ZS je bil glede finančnih obremenitev postavitve SN za različne stroke v okviru zdravniških strok do sedaj vedno zelo dosleden. A glej ga zlomka, ekonomskih posledic v primeru sprejetja zloglasnih sestrskih kompetenc, vsaj po moji vednosti (osebni stiki, zapisniki sej ZS), ZS ni zahteval. Zakaj v tem primeru ne? Poleg tega direktor Združenja zdravstvenih zavodov g. Pintar ocenjuje, kar je povedal na 15. nujni seji Odbora za zdravstvo, da bo vpeljava teh kompetenc v življenje in delovanje zdravstvenih ustanov zahtevala 95 milijonov evrov vsako leto (približno takole: diplomirana medicinska sestra je dražja od srednje medicinske sestre za 30–40 %). Meni osebno se zdi ta številka malo pretirana, a priznam, ne poznam podatkov, ki so bili osnova za to analizo.

Vse, kar hočem povedati, je, da dvojna merila niso uspešna pri reševanju težav, sploh pa ne v zdravstvu. Odločanje na osnovi, kdo je naš, nima smisla. Ukvarjati se je treba z zdravstvom kot kompleksnim sistemom. Zdravniki zagovarjamo sestre in skrajni čas je, da začne zdravstveni sistem bolnikom vračati medicinske sestre. S kompetencami v takšni obliki, ki razdvaja sestrsko stroko, te naloge ne izvaja.

Zdravniškim specialističnim strokam je nujno priznati vrednost dela, ki izhajajo iz narave dela, in ne, da jim normative pišejo zdravstva neuki pisarniški delavci ZZZS. Pomembno je tudi poudariti, da – za razliko od sester – SN nas zdravnikov ne razdvajajo.

Še več, prepričan sem, da sprejemanje SN kot nekaj naravnega lahko pripomore k začetku reševanja težav v zdravstvu (ali po Šarčevo, streljanje zajcev za »at proper time« zakurjeni raženj), mreža se potem vzpostavi sama od sebe. Priznajte nam normative, priznajte vrednost našega dela in znanja. Zdravnik lahko opravi le toliko, kot zmore. Če je ta meja prestopljena, imamo padec kakovosti in varnosti.

Spodaj je še 2. čl. Pravilnika o Zdravstvenem svetu. Podčrtana poved razkriva dvoličen odnos ZS do različnih strok v zdravstvu in tega jaz ne morem sprejeti.

I. NALOGE ZDRAVSTVENEGA SVETA

2. člen
Zdravstveni svet je najvišji usklajevalni organ in najvišji posvetovalni organ ministra, pristojnega za zdravje (v nadaljnjem besedilu: minister), na področju zdravstvene dejavnosti, zdravstvenega varstva in zdravstvenega zavarovanja. Oblikuje predloge vsebin zdravstvenih programov s stališča njihove izvedljivosti, dostopnosti, enakomernega razvoja vseh strok in finančnega učinka zdravstvenih tehnologij, v skladu s potrebami prebivalstva na nacionalni ravni.

Zdravstveni svet obravnava predloge razširjenih strokovnih kolegijev (v nadaljnjem besedilu: RSK) in drugih predlagateljev. Kadar predlagatelji novih zdravstvenih programov in storitev niso RSK, mora predlog pred obravnavo na Zdravstvenem svetu najprej pridobiti mnenje ustreznega RSK.

Zdravstveni svet sam ne določa strokovne vsebine zdravstvenih programov in storitev, pač pa lahko pri predlogih, ki jih obravnava, zahteva dopolnitve in dodatna strokovna mnenja.

Odločitev Zdravstvenega sveta, ki je povezana s finančnimi izdatki, mora predlagati tudi način financiranja. Praviloma je taka odločitev vezana na naslednje proračunsko leto, le izjemoma in zaradi zelo utemeljenih razlogov je možen predlog za takojšen začetek izvajanja določenega programa.


Z lepimi pozdravi

Iztok Kos, zdravnik

Izjava Koordinacije zdravniških organizacij o kompetencah v zdravstveni negi

Po izmenjavi mnenj na seji Odbora za zdravstvo, ki je bila v četrtek, 3. oktobra, v Državnem zboru, so zdravniške organizacije v izjavi za javnost v petek, 4. oktobra, javno podale zahteve in pričakovanja:

  • da zdravniki kot odgovorni nosilci zdravljenja sami odločamo o strukturi in usposobljenosti članov timov, katerih delo vodimo;
  • da se iz besedila o kompetencah v zdravstveni negi odstrani prva točka poglavja 2.5.1., ki določa, da v kompetence napredne zdravstvene nege spada, da ta samostojno preučuje, določa in predpisuje z dokazi podprte terapevtske intervencije, vključno s predpisovanjem zdravil in aktivnim nadzorovanjem učinkovitosti zdravljenja pacientov.

KZO je v izjavi še zapisala, da meni, da je določilo (druga alinea) v nasprotju z veljavno zakonodajo ter predstavlja potencialno nevarnost za proces zdravljenja.

Celotna izjava je dostopna tukaj >>>

Vam je zadosti čakanja na reforme in rešitve, ki jih obljublja politika?

Ste naveličani stalnega slabšanja stanja za bolnike, sestre in zdravnike, kljub vašemu vsakodnevnemu trudu?
Ste preslišani, izgnani, izigrani in izgoreli?
Poznate ustavne in zakonske okvire, ki že danes omogočajo spremembe?
Si želite postati del rešitve in ne ostati del problema?

Vabimo vas, da se pridružite na omizje na temo: Zdravstveni sistem bomo spremenili zdravniki, ker to potrebujejo naši bolniki! z izbranimi gosti dne 17.10.2019 ob 17.00 uri v Domus Medica.

Kotizacije ni.             Kreditne točke: 2

Program najdete tukaj>>>

Prijava na srečanje www.domusmedica.si

Zdravniški pogled na paliativno oskrbo

Zdravniška zbornica Slovenije in Slovensko zdravniško društvo sta v sredo pripravila posvet, ki je celostno in z vseh vidikov obravnaval stanje na področju paliativne oskrbe. Udeležilo se ga je okoli 40 zdravnikov. Posebej vabljeni so bili strokovni direktorji zdravstvenih domov in bolnišnic. 

Mateja Lopuh, koordinatorka Državnega programa paliativne oskrbe, je najprej predstavila Državni program paliativne oskrbe in kasneje še mobilne paliativne time. Nena Golob, soavtorica članka Stanje paliativne oskrbe v Sloveniji v reviji Isis (julij 2019) je pripravila pregled trenutnega stanja paliativne oskrbe v Sloveniji, predstavljena pa je bila tudi paliativna oskrba na primarni in sekundarni ravni ter pri otrocih. Karmen Janša z ZZZS je predstavila možnosti financiranja paliativne oskrbe.

Srečanje študentov medicine z ministrom Alešem Šabedrom

Študentski svet UL MF danes ob 16. uri v srednji predavalnici UL Medicinske fakultete, Korytkova 2, Ljubljana, organizira srečanje študentov obeh medicinskih fakultet z ministrom za zdravje Alešem Šabedrom.

Minister bo predstavil ukrepe Ministrstva za zdravje, s katerimi bo zagotovilo stabilnost zdravstvenega sistema, v nadaljevanju pa bo sledil pogovor z ministrom, dekanom UL MF prof. dr. Igorjem Švabom in predsednico Zdravniške zbornice Slovenije dr. Zdenko Čebašek - Travnik. Srečanja se udeležuje tudi državna sekretarka na Ministrstvu za zdravje prim. Simona Repar Bornšek.

e-Naročanje – v torek na NIJZ »težave v sistemu«

V torek je zdravnica obvestila zbornico, da ne more oddajati e-napotnic, da sistem ne deluje in da tudi na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ) ne dobi nikogar, da bi sporočila napako oz. preverila, kaj se dogaja. Zato je zaprosila za pomoč zbornico. Na NIJZ so potrdili, da imajo že od torka zjutraj težave v sistemu, da so o tem objavili obvestilo >>> in da težave odpravljajo.

Na vprašanje zbornice, kako naj torej zdravniki ravnajo v času nedelovanja e-napotnic, je NIJZ sporočil še: »V primeru nedelovanja kateregakoli dela sistema (lokalnega, centralnega, infrastrukture, ...) je potrebno izdajati papirne napotnice.«

Zbornica je dopisovanje z NIJZ dala v vednost tudi MZ in ZZZS.

Kako digitalne inovacije že danes izboljšujejo zdravstveni sistem

Zdravniška zbornica Slovenije je bila danes ves dan stičišče medicine in digitalnih rešitev za področje zdravstva. Spoznali smo odlične IT-rešitve, ki so nastale v sodelovanju med slovenskimi zdravniki in tehnološkimi strokovnjaki oz. podjetji.    

Dogodka se je udeležilo okoli 170 udeležencev, med njimi tudi kar nekaj zdravnikov in zobozdravnikov. Dr. Zdenka Čebašek - Travnik je v uvodnem nagovoru povedala, da je vesela in ponosna, da se to združevanje in odprta razprava, kako v zdravstvo uvesti več zdravnikom in pacientom prijaznih digitalnih inovacij, dogaja prav na zdravniški zbornici. Izpostavila je tudi pomembnost prizadevanja, da bi bila družba bolj demokratična pri vprašanjih prehrane, tako da bi bila povsod, še posebej pa v ustanovah (bolnišnicah, šolah), na voljo tudi polnovredna rastlinska prehrana. Prav to – kako lahko digitalizacija pri tem pomaga – je bila v nadaljevanju tudi tema enega od sklopov konference.

366.000 aplikacij za področje zdravstva

Orcha – iskalnik za aplikacije

Globalni oris razmer – kaj se dogaja na področju digitalnih aplikacij v zdravstvu – je podala Liz Ashall Payne, Orcha (podjetnica leta 2018 v Veliki Britaniji). Po njenih ocenah je na svetu okoli 366.000 aplikacij za področje zdravstva in zdravega življenja, ki dnevno beležijo 5 milijonov namestitev. Vendar pa številne ne dosegajo potrebnih standardov kakovosti. V podjetju Orcha jih aktivno iščejo in ocenjujejo kakovost >>>

Uporaba protonske terapije za zdravljenje raka

Na konferenci Healthday smo prisluhnili prof. dr. Primožu Strojanu, dr. med., z Onkološkega inštituta v Ljubljani, ki v sodelovanju s podjetjem Cosylab vizionarsko razvija uporabo protonske terapije za zdravljenje raka. Več v letos objavljenem članku v Delu >>>>

Digitalna rešitev za ambulanto za kronične ledvične bolnike

Manj zapletov pri bolnikih in bistveno manj hospitalizacij

Prim. asist. Bojan Vujkovac, dr. med., iz Splošne bolnišnice Slovenj Gradec in Tomaž Furlan, Lucis d.o.o., sta na Healthday predstavila digitalno rešitev za ambulanto za kronične ledvične bolnike. Vodenje bolnikov na tak način prinaša manj zapletov, manj hospitalizacij, če pa do njih pride, so v povprečju krajše – tako se bolnikom bistveno izboljša kakovosti življenja. »Če bi takšne rezultate imelo zdravilo, kot jih ima ta digitalna rešitev – bi jutri dobilo dovoljenje za registracijo,« je bil slikovit primarij Vujkovac. Rešitev prinaša tudi do celo 60-odstotne prihranke za zdravstveni sistem pri obravnavi kroničnih ledvičnih bolnikov, zato bi bila še kako smiselna uvedba po vsej Sloveniji. A za zdaj, je priznal govorec, uvedba ni bila potrjena še pri nobenem drugem izvajalcu. 

V sklopu o prehrani v digitalni dobi – učinkih biotehnologije in drugih novih pristopih – je sodelovala prof. dr. Nataša Fidler Mis, univ. dipl. inž., iz UKC Ljubljana. Predstavila je celosten pristop k polnovredni rastlinski prehrani. Alberto Lázaro, Coquus (Galicija, Španija), pa je govoril o personalizaciji prehrane v bolnišničnih sistemih, podprti z umetno inteligenco.

Izkušnje in priporočila za digitalne inovacije v zdravstvu

V nadaljevanju je sledila še vrsta drugih zanimivih predstavitev in okrogla miza, kjer je razprava tekla tudi o tem, zakaj digitalizacija v slovenskem zdravstvu zdravnikom prinaša vse več klikanja in jemlje dragoceni čas, namenjen pacientom – ko pa bi morala biti, prav nasprotno, v pomoč in razbremenitev.   
 
Dogodek se je zaključil s forumom – izzivov in rešitev. Rešitve sta komentirala tudi dva zdravnika:  asist. Staša Vodička, dr. med., spec. družinske medicine, ZD Murska Sobota, in dr. Gregor Prosen, dr. med., FEBEM, OE NMP, ZD Maribor.

Štajerski zdravnik leta in Medicinski dosežek regije

Vabljeni k sodelovanju!

Leto 2019 bo na Štajerskem v znamenju že drugega izbora Štajerski zdravnik leta ter sodelovanja časnika Večer in Zdravniške zbornice Slovenije. Cilj projekta in obeh partnerjev je, da slovenska medicina in s tem delo zdravnikov, njihovih timov in ustanov tudi v medijih in javnosti postane prepoznavno po izjemnih dosežkih in predanem delu.

Izbor je sestavljen iz dveh delov. Zbornica je danes, 12. septembra 2019, že objavila javni natečaj za medicinski dosežek leta štajerske regije po izboru strokovne komisije zdravnikov.

Rok za prijave na natečaj je 24. oktober 2019 do 24.00.

Več o natečaju >>>

Sočasno z natečajem bo v septembru, oktobru in novembru potekal tudi izbor štajerskih zdravnikov leta v petih kategorijah: osebni zdravnik, pediater, ginekolog, zobozdravnik in specialist po izboru bralcev časnika Večer.

Vabljeni k sodelovanju v akciji!

 

AICI forum Beljak – 6. – 7. december 2019

Umetna inteligenca in slikovna diagnostika

Izobraževanje za člane svetov javnih zdravstvenih zavodov

6. in 7. novembra 2019 na Zdravniški zbornici Slovenije

Glede na aktualne razmere v zdravstvu in izzive, s katerimi se soočajo sveti zavodov, so znanja iz managementa nujno potrebna tudi članom svetov javnih zdravstvenih zavodov.

Zavod za razvoj zdravstvenega managementa je na povabilo Zdravniške zbornice Slovenije pripravil program posebej za člane svetov zavodov.

Že drugo takšno izobraževanje bo potekalo 6. in 7. novembra 2019 na Zdravniški zbornici Slovenije.

Več o programu >>>

Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije – 130 let

Leta 1889 je bila ustanovljena prva bolniška blagajna v Ljubljani, zato Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS) letos obeležuje 130-letnico. V ta namen je v sredo na ZZZS potekala slovesnost, ki se je je v imenu zbornice udeležila dr. Zdenka Čebašek - Travnik, v imenu Slovenskega zdravniškega društva pa prof. dr. Radko Komadina.

Znanstvena konferenca Konoplja zdaj

V Ljubljani je 4. in 5. oktobra potekala 5. mednarodna znanstvena konferenca z naslovom Konoplja zdaj. Na programu je bilo več predavanj, zanimivih tudi za zdravnike. Prof. dr. David Neubauer je predstavil slovenske izkušnje z uporabo kanabidiola in domačih proizvodov kanabisa pri zdravljenju trdovratnih epilepsij in nekaterih drugih motenj. Ovire pri znanstvenem raziskovanju konoplje v ZDA je predstavila dr. Sue Sisley, po poklicu psihiatrinja, ki se ukvarja z zdravljenjem posttravmatskega sindroma pri vojnih veteranih. Zelo zanimivo je bilo tudi predavanje biologa dr. Guillerma Velasca o uporabi kanabinoidov kot sredstev pri zdravljenju raka.

Konference so se udeležili tudi zdravniki iz Slovenije in na ta način pridobili znanja s področja medicinske uporabe konoplje. Z organizatorjem konference smo se dogovorili, da nam bo posredoval povezave do videoposnetkov predavanj. Objavljali jih bomo v tedenskem biltenu.

Vljudno vabljeni na 165. skupščino Slovenskega zdravniškega društva

V petek, 18. oktobra, bo v dvorani Julijana v prostorih Domus Medica potekala že 156. redna letna skupščina Slovenskega zdravniškega društva. V okviru strnjenega programa bo tudi tokrat obravnavana najpomembnejša problematika s področja zdravstva in izpostavljene teme, ki se jim je v zadnjem času posvečala medicinska stroka.

Stanovska tema, pri kateri bodo sodelovali Milena Zupanič, novinarka časopisa Delo, Roman Završek, predsednik Odvetniške zbornice Slovenije, Zdenka Čebašek - Travnik, predsednica Zdravniške zbornice Slovenije, Konrad Kuštrin, predsednik Fidesa, Igor Dovnik, predsednik SZZZZS, in Teodor Pevec, predsednik Častnega razsodišča SZD, bo posvečena odkrivanju vzrokov za negativno percepcijo zdravnic in zdravnikov oz. zdravstvene stroke v splošni javnosti. Razprava bo namenjena oblikovanju predlogov, kaj lahko kot predstavniki medicinske stroke storimo, da povečamo zaupanje v naš poklic.

V okviru strokovne teme bodo obravnavana bolezenska stanja, pri katerih je pomembna časovna komponenta obravnave, in čakalne dobe s strokovnega vidika – teme, ki že dalj časa odmevajo v javnosti in ustvarjajo nezadovoljstvo tako na strani bolnikov kot tudi v medicinski stroki.

Tudi tokratna skupščina Slovenskega zdravniškega društva bo ponudila priložnost za druženje in izmenjavo mnenj, zato vljudno vabljeni, da se nam pridružite pri obravnavi letošnjih tem in prispevate k oblikovanju predlogov, ki jih bomo skozi aktivnosti Slovenskega zdravniškega društva uresničili v prihodnje. Vljudno vabljeni tudi na tradicionalno večerno slovesnost s podelitvijo diplom novim častnim članom SZD ter novoimenovanim primarijem.

Podroben program dogodka si lahko ogledate tukaj.

Vodstvene kompetence za zdravnike in zobozdravnike

104 kreditne točke in Certifikat o pridobljenih vodstvenih kompetencah

Vabljeni na posebej za zdravnike in zobozdravnike oblikovan izobraževalni program, ki prinaša znanja za učinkovito in uspešno vodenje. Začne se 11. oktobra. Letos se vpisuje že tretja generacija slušateljev.


Program:
1.      modul: OSNOVE MANAGEMENTA – datum bo določen naknadno
2.      modul: PRAVNI VIDIKI MANAGEMENTA – 15. in 16. november 2019
3.      modul:  EKONOMIKA ZDRAVSTVA – 6. in 7. december 2019
4.      modul: MANAGEMENT POSLOVNIH PROCESOV, VODITELJSTVO – 10. in 11. januar 2020
5.      modul: MANAGEMENT KAKOVOSTI in VARNOSTI V ZDRAVSTVU – 31. januar in 1. februar 2020
6.      modul: ČUSTVENA INTELIGENCA in VODENJE – 6. in 7. marec 2020
7.      modul: KOMUNICIRANJE in POGAJANJA – 3. in 4. april 2020
8.      modul: PREDSTAVITEV PROJEKTNIH NALOG – 15. in 16. maj 2020

• 104 kreditne točke in Certifikat o pridobljenih vodstvenih kompetencah

Več o vsebini modulov >>>  Rok za prijave je podaljšan do zapolnitve skupine.

Predavatelji so priznani univerzitetni profesorji in drugi strokovnjaki s področij, ki so sestavni del vodstvenih kompetenc. Program izvaja Zavod za razvoj zdravstvenega managementa v sodelovanju z Zdravniško zbornico Slovenije.

Več informacij na: 040 851 521 ali info@zdravstvenimanagement.si

 

Zdravniški ombudsman v oktobru

Zdravniški ombudsman pri Zdravniški zbornici Slovenije zdaj deluje skoraj dve leti. Trije izkušeni zdravniki so članom v oporo in pomoč v najrazličnejših življenjskih izzivih in stiskah.

Za rezervacijo termina za povsem anonimen pogovor po telefonu ali anonimni osebni pogovor se naročite preko telefona: 01 30 72 100 ali po e-pošti: zdrom@zdravniskazbornica.si, lahko tudi preko vašega anonimnega elektronskega naslova. V mesecu septembru je prost še en termin, in sicer v ponedeljek, 30. 9., od 18.00 do 19.00.

Urejanje dovolil za prejemanje sporočil v profilu

Za prejemanje vabil na pomembna strokovna izobraževanja, konference in simpozije s strani drugih organizatorjev, informacij o prostih delovnih mestih v zdravstveni mreži ter druga strokovna obvestila in informacije komercialne narave je od 25. maja 2018 v skladu z GDPR potrebna vaša izrecna privolitev, o čemer smo vas že večkrat obveščali in zaprosili za ureditev vaših dovolil.

Vse, ki morda tega še niste storili, vljudno prosimo, da v svojem spletnem profilu zdravnika preverite nastavitve vaših dovolil za obveščanje. TUKAJ >>>

Za dostop potrebujete uporabniško ime in geslo. Če ga (še) nimate, ste ga morda pozabili ali pa ne deluje, se po pomoč lahko obrnete na: podpora@zzs-mcs.si.

Zdravniška zbornica Slovenije na Facebooku

Novice in vabila na dogodke ter druge aktualne vsebine Zdravniške zbornice Slovenije lahko zdaj spremljate tudi preko družbenega omrežja Facebook.

Vabljeni, da obiščete FB-profil!

Vabljeni na srečanja v Domus Medica

14. oktober
KULTURA VEDENJA, POSLOVNI BONTON, SE ZNAMO OBNAŠATI?

Datum: 14. oktober 2019 od 15.00 do 18.00

Lokacija: SB Slovenj Gradec - seminarska soba Oddelka za interno medicino

Kotizacija: za člane ZZS kotizacije ni, ostali 45 EUR

Kreditne točke: 3

16. oktober
IZGORELOST IN PROFESIONALIZEM V MEDICINI

Datum: 16. oktober 2019 od 16.30 do 19.45

Lokacija: Ljubljana, Domus Medica, Dunajska cesta 162

Kotizacija: za člane ZZS kotizacije ni, ostali 45 EUR

Kreditne točke: 3

24. OKTOBER
PRIPRAVA STRUKTURIRANIH INTERVJUJEV

Datum: 24. oktober 2019 od 17.00 do 19.00

Lokacija: Ljubljana, Domus Medica, Dunajska cesta 162

Kotizacija: za predstavnike ZZS v izbirnih komisijah kotizacije ni, ostali 20 EUR

Kreditne točke: 3

Zdravniška zbornica Slovenije
Dunajska cesta 162
1000 Ljubljana

Tel.: 01 30 72 100
Faks: 01 30 72 109
E-pošta: gp.zzs@zzs-mcs.si
Uradne ure

ponedeljek, sreda in petek
od 9.00 do 12.00 in v
četrtek od 13.00 do 16.00
To sporočilo ste prejeli, ker ste se naročili na Bilten Zdravniške zbornice Slovenije ali se udeležili katerega izmed naših dogodkov. Če ne želite več prejemati Biltena se lahko odjavite (s klikom na odjavo tako v skladu z GDPR člani zbornice ne boste več prejemali obvestil Zdravniške zbornice, med katera sodijo: bilten zbornice, zobozdravniški bilten, obvestila o izobraževanjih Zdravniške zbornice Slovenije, vabila na dogodke in kulturne prireditve zbornice, ankete in druga pomembna obvestila zbornice). Privolitve za prejemanje različnih vrst obvestil je mogoče urejati preko vašega spletnega profila. V kolikor se vam vsebina ne prikaže pravilno, si jo lahko ogledate v brskalniku.

© Zdravniška zbornica Slovenije, vse pravice pridržane.