V kolikor se vam vsebina ne prikaže pravilno, si jo lahko ogledate v brskalniku.
Zdravniška zbornica Slovenije

550. Bilten

10.–16. januar 2020

Čakalne dobe – pisma Dedku Mrazu

V zadnjem tednu so mi kolegi iz različnih koncev Slovenije poročali o še eni obremenitvi, za katero ne vidijo smisla. Gre za dopis oz. zahtevo v obliki pisma iz ZZZS in priložen obrazec. Kolegi imajo občutek, da se morajo zagovarjati zaradi čakalnih dob, ki jih imajo v okviru svojih dejavnosti. Kot da so jih povzročili oni sami, in to namenoma, čeprav je jasno, da je odgovornost na strani sistema.

Res je, da je takšno zbiranje podatkov določil Zakon o pacientovih pravicah in z njim povezan pravilnik o čakalnih dobah, vendar še nikomur od odgovornih ni padlo na misel, da bi to neučinkovito in škodljivo določbo odpravil. Zakaj trdim, da je določba neučinkovita? Zato, ker z ničimer ne skrajšuje čakalnih dob. Te se kljub ukrepom in »ukrepom« podaljšujejo. Analize, narejene na podlagi teh vprašalnikov, javnosti niso bile predstavljene. Ali pa sem jih jaz zamudila? Če bi bile narejene, bi že točno vedeli, zakaj prihaja do nedopustno dolgih čakalih dob, in o tem ne bi bilo treba vsako leto ponovno spraševati – vsaj do takrat, ko celoten zdravstveni sistem deluje po nespremenjeni zakonodaji. In zakaj škodljivo? Zato, ker si morajo izvajalci dobesedno izmišljevati vzroke za dolge čakalne dobe, in to za pet VZS z največjim preseganjem dopustnih čakalnih dob. Lahko seveda napišejo, da k njim prihaja več pacientov. Ampak to že vemo. In podobno velja za ukrepe. Ali naj napišejo, da bodo za posamezni pregled porabili 15 % manj časa? Ker bi tako lahko opravili več storitev in bi se vrsta čakajočih skrajšala? Še posebej nespametno se zdi »utemeljevanje napotitev na izbrane VZS« oziroma »predlog ukrepov v primeru neutemeljenih napotitev«. Odgovori, ki jih lahko kolegi napišejo, so podobni pismom Dedku Mrazu. Dedek Mraz jih ne bo dobil, pa tudi če bi jih dobil, bi se le prizanesljivo nasmehnil, saj želja ne bo mogel izpolniti.

V zdravniški zbornici pa nismo pisali Dedku Mrazu, temveč poslancem državnega zbora. Vsem poslanskim skupinam državnega zbora je zbornica poslala predlog za prevzem pobude za rešitev krize slovenskega javnega zdravstvenega sistema, h kateremu je priložila tudi svoj predlog interventnega zakona, to je Predlog Zakona o interventnih ukrepih za stabilizacijo delovanja javnega zdravstvenega sistema.

Predvideni interventni ukrepi za stabilizacijo delovanja javnega zdravstvenega sistema iz tega zakona iz naslova skrajšanja čakalnih dob so usmerjeni k zagotovitvi izvedbe dodatnih zdravstvenih storitev, ki so z vidika dolžine čakalnih dob najbolj problematične, z začasno vključitvijo vseh razpoložljivih kapacitet domačih izvajalcev zdravstvene dejavnosti z ustreznim dovoljenjem za opravljanje dejavnosti. Z interventnim zakonom zbornica zasleduje takšno izvedbo storitev, ki bo temeljila na učinkovitosti ureditve in zagotovitvi mehanizma za hitro in kakovostno opravljanje storitev ter posledično čim hitrejše zmanjšanje števila čakajočih pacientov, kar bi po oceni zbornice pomembno vplivalo tudi na zmanjšanje stroškov iz naslova bolniških staležev.

Zakon za nadomestitev pomanjkanja zdravnikov z interventnimi ukrepi predlaga vzpostavitev novega pravnega okvira (dodatnega) dela zdravnikov. S preprosto in ne zbirokratizirano ureditvijo bi lahko ti enostavno pridobili status neodvisnega ponudnika zdravniške službe (svobodnega zdravnika), ki bo zdravnikom z licenco omogočil opravljanje dodatnega dela, o čemer se bodo z izvajalci zdravstvene dejavnosti prosto dogovarjali. Zbornica meni, da bi tak ukrep znatno izboljšal dostopnost zdravstvenih storitev za paciente.

Kaj bodo o naši pobudi menili odločevalci, bo vidno kmalu. Zato je pomembno, da vsak zdravnik in zobozdravnik prebere vsebino tega zakonskega predloga in o njem govori ob vsaki priložnosti. Predvsem za zdravstvene zavode je pomembno, da bi lahko angažirali dovolj zdravnikov za vse tiste dejavnosti (VZS-je), kjer je čakalna doba nedopustno dolga. Tako bi se lahko vsi skupaj učinkovito lotili skrajševanja čakalnih dob in posledično tudi bolniških odsotnosti. In ne pozabimo – zdravniška zbornica podaja ta predlog predvsem v korist pacientov..

Dr. Zdenka Čebašek - Travnik
Predsednica

Pri vsakršnih obremenitvah okolja izhajajte iz zdravja ljudi

Skupščina zbornice podprla Poziv zdravnikov in zobozdravnikov Goriške

Skupščina Zdravniške zbornice Slovenije je na seji minuli četrtek v celoti podprla Poziv zdravnikov in zobozdravnikov širše goriške regije k bolj odgovornemu pristopu do okolijske problematike in opozorilo glede potencialnih vplivov onesnaženega okolja na zdravje ljudi v srednji Soški dolini.

Več >>>>

POMEMBNO: Vključite se in oddajte svoj podpis podpre

Poziv zdravnikov in zobozdravnikov širše goriške regije odločevalcem

V imenu pripravljavcev Poziva zdravnikov in zobozdravnikov širše goriške regije odločevalcem k bolj odgovornemu pristopu do okolijske problematike vas vabimo, da oddate PODPIS v PODPORO pozivu, če tega še niste storili.

Prosimo vas, da v vašem zdravstvenem zavodu preverite, ali se kje že zbirajo podpisi, in svoj podpis oddate tam. Če pa se podpisi pri vas še ne zbirajo, lahko podpis oddate tako, da natisnete poziv DOSTOPEN TUKAJ >>>, ga podpišete in k podpisu povabite še sodelavce zdravnike in zdravnice.

Število zbranih podpisov bomo predstavili na novinarski konferenci, ki bo prihodnji torek, zato vas prosimo, da nam skeniran poziv z zbranimi podpisi pošljete po e-pošti na pr@zzs-mcs.si najkasneje do 21. januarja 2020 do 8. ure.

Za vašo podporo pozivu se vam iskreno zahvaljujemo.

Sprememba in dopolnitev Statuta Zdravniške zbornice Slovenije

JAVNA RAZPRAVA

Na 99. seji skupščine zbornice, ki je bila minuli četrtek, 9. januarja 2020, je bil v prvem branju sprejet osnutek spremembe in dopolnitve Statuta Zdravniške zbornice Slovenije, s čimer so poslanci skupščine določili besedilo, ki bo v javni razpravi do 25. januarja 2020.

Več tukaj >>>

Interventni zakon za skrajšanje čakalnih vrst je vložen v DZ

Kot smo vas že obveščali, je Zdravniška zbornica Slovenije za rešitev akutnih težav, ki nastajajo v javnem zdravstvenem sistemu, pripravila in poslancem minuli teden posredovala predlog Zakona o interventnih ukrepih za stabilizacijo delovanja javnega zdravstvenega sistema.

Skupina poslancev državnega zbora je s strani zbornice predlagani zakon že vložila v zakonodajni postopek (redni postopek).

Predlog zakona sta danes podrobneje predstavila dr. Zdenka Čebašek - Travnik, predsednica zdravniške zbornice, in predsednik NSi Matej Tonin.

Več in posnetek novinarske konference je tukaj >>>

Zbornica je zakon pripravila, ker meni, da je ureditev, ki jo imamo sedaj, kjer ZZZS posluje s presežkom, bolniki pa si morajo zaradi čakalnih dob storitve plačevati iz lastnega žepa, absurdna in nepravična. Zakon, ki je predlagan, bo zagotovil mehanizme, da bodo vsa sredstva, ki so namenjena bolnikom, do njih tudi prišla.

 

»Zdravniki predlagali rešitev za skrajšanje vrst«

O interventnem zakonu je danes poročalo tudi Delo.

Članek novinarke časnika Delo Brigite Ferlič Žgajnar je dostopen tukaj >>>>

 

Stanje prostih mest za specializacije zdravnikov po drugem odpiranju vlog

Na spletni strani zbornice je že objavljeno novo stanje prijav in še prostih mest po drugem odpiranju vlog za specializacije, ki je bilo v ponedeljek.

Stanje prijav je dostopno tukaj >>>>

Zbornica pozvala MZ k odpravi diskriminatorne obravnave koncesionarjev pri izvajanju NMP

Ministrstvo za zdravje s svojim mnenjem vzpostavlja nedopustno diskriminacijo zdravnikov koncesionarjev nasproti zdravnikom, zaposlenim v javnih zavodih, za kar ni (ob dejstvu, da morajo vsi opravljati to delo v enakih pogojih) nobenega stvarnega ali razumnega razloga.

Zdravniška zbornica Slovenije se je z dopisom na Ministrstvo za zdravje Republike Slovenije obrnila z zahtevo za spremembo mnenja glede omejitve plačila koncesionarjev za vključevanje v službo nujne medicinske pomoči.

Več o tem in poziv >>>>

Prim. dr. Rade Iljaž: Za obljubljene administrativne razbremenitve ne potrebujemo pravljičnih strategij

Z dovoljenjem prim. dr. Radeta Iljaža objavljamo njegov odziv oz. odgovor na Sklep o imenovanju  Delovne skupine za pripravo strategije digitalizacije zdravstva do leta 2025.

V njem med drugim opozarja:
»Osnovno zdravstvo, predvsem družinska medicina,  je tudi zaradi neustreznih digitalnih rešitev pred kolapsom in nimamo časa čakati niti 2022, ne pa 2025.
Zdravniki in celotni timi smo v osnovnem zdravstvu povsem odvisni od programske opreme in interneta, kot nobeno drugo področje v medicini. 30-minutno nedelovanje aplikacije lahko povzroči kaos v čakalnici, izčrpavanje osebja, posledično napake pri delu ipd.

Za obljubljene administrativne razbremenitve ne potrebujemo pravljičnih strategij, zgolj konkretna dejanja pristojnih, glede na dosežene dogovore.«


Celoten odziv je dostopen tukaj >>>

Sanja Zupanič, zdravnica: Zaradi slabih delovnih razmer mladi zdravniki odhajajo v tujino

100 let Univerze v Ljubljani: študij skozi oči nekdanjih študentov

Sanja Zupanič, specializantka otroške in mladostniške psihiatrije, pravi, da je že okoli 10 odstotkov diplomantov medicine iz njene generacije zaradi slabih delovnih razmer v slovenskem zdravstvenem sistemu odšlo na delo v tujino.

Celoten prispevek je tukaj >>>

NOVO: Servis avtomatičnega pošiljanja ankete za komisijo specialističnih izpitov

S 1. januarjem 2020 je bil aktiviran servis avtomatičnega pošiljanja ankete za komisijo specialističnih izpitov, ki jo je vsebinsko pripravil SIZ. Ko specializant uspešno opravi izpit in je datum zaključka vnesen v register ZZS – Zdravnik, se sproži servis pošiljanja elektronskega sporočila udeležencem tega specialističnega izpita (komisija in specializant). V elektronskem sporočilu prejmejo povezavo do ankete.

Referentka za specialistične izpite prejme na e-naslov tedensko obvestilo, koliko zaprosil in za katere specializante (njihovi ID-ji) je bilo odposlanih. Podatki, ki se zbirajo, so naslednji: datum oddaje, specializacija, funkcija izpolnjevalca ter odgovori.

Anketa je tako popolnoma anonimna.

Zbornica vzpostavlja e-poslovanje s svojimi člani

Zbornica vzpostavlja dodatno pot komunikacije s svojimi člani, in sicer e-poslovanje. S tem omogoča svojim obstoječim ter bodočim članom e-oddajo in e-vročanje dokumentov preko varnega elektronskega predala – v nadaljevanju: VEP.

Kaj je varen elektronski predal – VEP?

VEP je elektronski naslov uporabnika v informacijskem sistemu za varno elektronsko vročanje, ki ga upravlja izvajalec storitev varnega elektronskega vročanja. V zborničnem primeru je to podjetje EIUS.

Podjetje EIUS je prejemnik znaka zaupanja EU, ki daje zagotovilo, da so ponudniki elektronskih storitev in njihove storitve zaupanja vredni in usposobljeni ter v skladu s pravili iz uredbe eIDAS, s čimer se zagotavlja visoka kakovost, ki je urejena po zahtevah EU. Pogoj za e-poslovanje je, da imata obe stranki, tako pošiljatelj kot prejemnik, odprt VEP.

Kaj mora član storiti, da lahko vzpostavi e-poslovanje?

Člani, ki se bodo vključili v e-poslovanje z zbornico (ali katerimkoli drugim subjektom), morajo:

  • imeti kvalificirano digitalno potrdilo, v kolikor pa ga še nimajo, ga lahko brezplačno pridobijo. Na portalu e-uprave je dostopna Vloga SIGEN-CA, ki jo izpolnijo in odnesejo na najbližjo upravno enoto;
  • vzpostaviti VEP na spletni strani https://vep.si/ po navodilih za registracijo, ki so dostopna na povezavi Navodila. Za pomoč pri registraciji se lahko obrnejo na Kontakt;
  • posredovati na zdravniško zbornico naslov VEP, ki ga prejmejo ob registraciji, in sicer na e-naslov podpora.

Člani, ki bodo sporočili naslov VEP, bodo v VEP prejemali dokumente, ki jih zbornica naslavlja na svoje člane (odločbe, sklepe ter drugo dokumentacijo), sami pa bodo po tej poti oddajali vloge ali druge dokumente, naslovljene na zdravniško zbornico. O prejeti pošiljki v VEP bodo člani obveščeni na elektronski naslov, ki ga bodo navedli ob registraciji VEP.

Katere so prednosti e-poslovanja?

  • Večja varnost komunikacije pri prenosu dokumentacije.
  • Hitrejše in enostavnejše komuniciranje.
  • Cenovno ugodnejša poštna storitev, saj so cene pošiljk precej nižje kot fizična pošta.
  • Predvsem pa skrb za okolje.

Vabimo člane, da se v čim večjem številu odločijo za e-poslovanje s stanovsko organizacijo in nam posredujejo naslov VEP.

V Sloveniji ne primanjkuje zobozdravnikov, ampak programov

Zahteva za objavo popravka

Na odgovorno urednico informativnega programa Televizije Slovenija Manico J. Ambrožič je zbornica naslovila zahtevo za objavo popravka. V prispevku z naslovom: Zelena luč študiju dentalne medicine v Mariboru, ki je bil objavljen na Televiziji Slovenija 12. januarja v Poročilih ob 17. uri, je bila objavljena trditev, da se »z novim študijskim programom rešuje problem pomanjkanja zobozdravnikov«. Trditev o pomanjkanju zobozdravnikov v Sloveniji ne drži. Pojasnili in utemeljili smo, da nedostopnost do zobozdravstvenih storitev izvira iz premajhnega števila programov, ki jih financira ZZZS, in ne iz premajhnega števila zobozdravnikov.

Zahteva za objavo popravka je dostopna tukaj >>>> 

Oddelek za stike z javnostjo

Poziv k ureditvi postopkov pri posredovanju osebnih podatkov po telefonu

Aktualno

Način preverjanja identitete klicateljev po telefonu, kjer se zahteva en sam identifikator klicatelja (posameznika) za dostop do osebnih podatkov, praviloma ni ustrezen, saj omogoča krajo identitete in zlorabo osebnih podatkov, v dopisu opozarja Informacijski pooblaščenec in poziva k ureditvi razmer.

Več >>>>

Javni poziv za imenovanje koordinatorjev specializacij – pediatrija in urgentna medicina

Zdravniška zbornica Slovenije danes, 9. januarja 2020, objavlja Javni poziv za imenovanje koordinatorja specializacije za specialistično področje:

  • pediatrija
  • urgentna medicina

Rok za oddajo vlog je 10. februar 2020.

Več>>>

Javni poziv za imenovanje nadzornikov kakovosti

Zdravniška zbornica Slovenije danes, 9. januarja 2020, objavlja Javni poziv za imenovanje nadzornikov kakovosti za:

  • družinsko medicino (družinska medicina, medicina dela, prometa in športa, javno zdravje)
  • diagnostične stroke (nuklearna medicina, radiologija, onkologija z radioterapijo)
  • internistične stroke (gastroenterologija, infektologija, interna medicina, internistična onkologija, nefrologija, pnevmologija, revmatologija, urgentna medicina, intenzivna medicina, hematologija, kardiologija in vaskularna medicina, klinična fiziologija, alergologija in klinična imunologija – odrasli)
  • neklinična področja (patologija, sodna medicina, klinična genetika, klinična mikrobiologija)
  • ostala področja (pediatrija, dermatovenerologija, nevrologija, otroška nevrologija, fizikalna in rehabilitacijska medicina, otroška in mladostniška psihiatrija, psihiatrija)

Rok za oddajo vlog je 10. februar 2020.

Več >>>>

Spoštovani člani zbornice,

pogosto se zgodi, da imamo v ambulanti odvečni instrumentarij, opremo ali pa celo prosto ambulanto drugo polovico dneva ali ves dan.

Za vas smo na spletni strani zbornice uredili rubriko »Mali oglasi«, v kateri lahko objavljate ali pregledujete male oglase za opremo, instrumentarij in prostore. Do zdaj so se ti oglasi pojavljali na različnih spletnih straneh, zato se nam je zdelo smiselno, da vam kot članom to ponudimo na enem mestu in brezplačno. Preden boste želeli kupiti kaj novega, boste lahko preverili na spletni strani ZZS, ali mogoče tega ne ponuja tudi kolega. Lahko pa boste vi v vlogi ponudnika.

Rubrika se nahaja na zaprtih straneh pod: Zbornica za člane – Mali oglasi.

Za vstop na zaprte strani potrebujete uporabniško ime in geslo. V kolikor ju še nimate, si ju ob prvi prijavi lahko ustvarite sami ali pa pišete na podpora@zzs-mcs.si, da vam ju posredujejo.

Dostop do rubrike »Mali oglasi« je na tej povezavi>>>


Krunoslav Pavlović, dr. dent. med, predsednik Odbora za zobozdravstvo in Oddelek za informatiko

MOBILNA APLIKACIJA »mList ZZS«

Neposredni mentorji in specializanti imate na voljo mobilno aplikacija »m-List ZZS«, ki je namenjena vnosu in potrjevanju posegov preko mobilnega telefona.

Mobilna aplikacija omogoča specializantom dostopnejše in hitrejše vpisovanje novih posegov ter obravnav, ki jih morajo opraviti med svojim usposabljanjem, neposrednim mentorjem pa dostopnejše in hitrejše potrjevanje (zavrnitev) posegov in obravnav.

Aplikacijo »mList ZZS« si naložite preko trgovine Google Play ali AppStore (odvisno od operacijskega sistema vašega telefona).

Vanjo se vpišete z enakimi podatki, kot jih uporabljate za vpis v spletno aplikacijo »eList«.

Podatki v mobilni aplikaciji »mList ZZS« in spletni aplikaciji »eList« so sinhronizirani.

Podrobnejša navodila za uporabo mobilne aplikacije »mList ZZS« se nahajajo tukaj>>>

Za morebitno pomoč pri uporabi aplikacije se obrnite na podpora@zzs-mcs.si.

Oddelek za informatiko

Strokovni simpozij v Novem mestu: Sodobna obravnava bolnika z možgansko kapjo

Vljudno vabljeni na strokovni simpozij Sodobna obravnava bolnika z možgansko kapjo, ki bo v četrtek, 30. januarja 2020, na Visoki šoli za zdravstvo v Novem mestu, z začetkom ob 14. uri.

Na simpoziju bo poudarek na zgodnji prepoznavi in pravočasni ustrezni obravnavi bolnika, predstavili pa bomo tudi najnovejše epidemiološke podatke, najsodobnejše zdravljenje in sistem TeleKap ter pomen multidisciplinarne obravnave bolnika z možgansko kapjo.
Več o programu >>>

Kotizacije ni, licenčne točke bodo podeljene. Prijavite se lahko preko sistema Licenčnik.

Več informacij na info@simpozija.si in po telefonu 051 687 117 (Maja Južnič Sotlar) ali 040 555 835 (Tili Kojič).

Izobraževanje organizira Zavod Simpozija v sodelovanju s Splošno bolnišnico Novo mesto in Zdravniško zbornico Slovenije.

Izobraževanje – Ne dopuščajmo nasilja

Splošna bolnišnica Izola, 17. 1. 2020

Tudi zdravstveni delavci imamo vso pravico, enako kot vsi drugi zaposleni, do varnega in zdravega delovnega okolja. To bomo dosegli le, če bomo tudi sami skrbeli za varno delovno okolje in za dosledno upoštevanje ničelne tolerance do nasilja.

Zato vabljeni 17. januarja 2020 od 15.00 do 19.30 na praktično izobraževanje Ne dopuščajmo nasilja. Izobraževanje bo potekalo v Splošni bolnišnici Izola. Program je delovna skupina ZZS pripravila na podlagi rezultatov ankete med zdravniki in zobozdravniki ter oblikovanih priporočil.

Sestavni del programa sta tudi praktični delavnici Prepoznavanje dejavnikov tveganja za nasilni incident ter Ukrepanje v primeru neposredne nevarnosti in postvencija.

Program in prijava >>>
Kotizacije NI.
Kreditne točke: 3,5
Tip vsebine: ETIKA, KOMUNIKACIJA, VARNOST

Teme:

• Ste bili tudi vi kdaj žrtev? Izkušnje in mnenja udeležencev
• Je nasilje v okolju zdravstva resen izziv?
• Pogostnost nasilja v zdravstvenem okolju in primeri dobrih praks
• Kako prepoznati grozeči izbruh nasilja in kako ga preprečiti? Predstavitev primerov iz prakse
• Ukrepanje v primeru neposredne nevarnosti in postvencija
• »Ne dopuščajmo nasilja«: Predstavitev nacionalne platforme in njenih vsebin


Vljudno vabljeni,
Delovna skupina Ne dopuščajmo nasilja

ANKETA o kakovosti življenja upokojenih članic in članov zbornice

Vsi upokojeni zdravniki in zobozdravniki ste decembra po pošti prejeli  anonimno anketo o kakovosti življenja upokojenih članic in članov zbornice.

Z anketo želimo ponovno preveriti, kakšno je razpoloženje in stanje med upokojenimi člani v letu 2019. Podobna anketa je bila namreč izvedena že leta 2011.

Iskrena hvala vsem, ki ste nam odgovore že poslali. Za tiste, ki tega še niste uspeli, pa vas prijazno prosimo, da to storite do 20. janurja 2020.

Delovna skupina upokojenih zdravnikov in zobozdravnikov pri Odboru za socialno-ekonomska vprašanja

Zdravniški ombudsman v januarju

Zdravniški ombudsman pri Zdravniški zbornici Slovenije zdaj deluje skoraj tri leta. Pet izkušenih zdravnikov je članom v oporo in pomoč v najrazličnejših življenjskih izzivih in stiskah.

Za rezervacijo termina za povsem anonimen pogovor po telefonu ali anonimni osebni pogovor se naročite preko telefona: 01 30 72 100 ali po e-pošti: zdrom@zdravniskazbornica.si, lahko tudi preko vašega anonimnega elektronskega naslova. 

ŠD Medicus: Pohod na Lubnik

Sobota, 18. 1. 2020

V soboto, 18. januarja 2020, vas gorniška sekcija ŠD Medicus vabi na zimski pohod na Lubnik (1025 m) s sončnim zahodom in spustom v soju lučk.

Zbor bo ob 15.00 pred občino Škofja Loka.

Več o pohodu in prijava>>>

Vljudno vabljeni!

Klubski koncertni večer: Večer romantike

25. februar 2020, ob 19. uri v Domus Medica

Vabimo vas na klubski koncertni večer: »Večer romantike«
Nastopil bo godalni kvintet v sestavi:
Ana Dolžan – violina
Oskar Longyka – violina
Tilen Udovič – viola
Sebastian Bertoncelj – violončelo
Ana Semič - Bursač – klavir

Program: A. Dvořák

Koncert bo v torek, 25. februarja 2020, ob 19. uri v Domus Medica.

 

Koncertni večeri so namenjeni članom zbornice in zdravniškega društva ter njihovim družinskim članom in prijateljem, potrebna je predhodna prijava.

PRIJAVA>>>

Slikarska razstava Marije Urankar Murn - Miše

Abstrakcija

Od 11. decembra 2019 je v galeriji Zdravniške zbornice Slovenije odprta slikarska razstava Marije Urankar Murn - Miše.

Avtorica pri svojem likovnem ustvarjanju uporablja različne tehnike, svojemu neustavljivemu navdihu pa sledi tudi pri izbiri različnih motivov. 

Vabljeni, da si razstavo ogledate.

Vabljeni na srečanja v Domus Medica

13. FEBRUAR
NE DOPUŠČAJMO NASILJA

Datum: 13. februar 2020, od 15.00 do 19.30

Lokacija: Ljubljana, Domus Medica, Dunajska cesta 162

Kotizacija: za člane zbornice kotizacije ni, ostali 50 EUR

Kreditne točke: 3,5

5. MAREC
KAKO VODIMO SEBE? - DELAVNICA OSEBNOSTNEGA VODENJA

Datum: 5. marec 2020, od 16.30 do 19.45

Lokacija: Ljubljana, Domus Medica, Dunajska cesta 162

Kotizacija: za člane zbornice kotizacije ni, ostali 30 EUR

Kreditne točke: 3

6. marec
DELAVNICA UČIKOVITE VADBE

Datum: 6. marec 2020, od 9.00 do 15.00

Lokacija: Ljubljana, Domus Medica, Dunajska cesta 162

Kotizacija: za člane zbornice kotizacije ni, ostali 45 EUR

Kreditne točke: 2

Zdravniška zbornica Slovenije
Dunajska cesta 162
1000 Ljubljana

Tel.: 01 30 72 100
Faks: 01 30 72 109
E-pošta: gp.zzs@zzs-mcs.si
Uradne ure

ponedeljek, sreda in petek
od 9.00 do 12.00 in v
četrtek od 13.00 do 16.00
To sporočilo ste prejeli, ker ste se naročili na Bilten Zdravniške zbornice Slovenije ali se udeležili katerega izmed naših dogodkov. Če ne želite več prejemati Biltena se lahko odjavite (s klikom na odjavo tako v skladu z GDPR člani zbornice ne boste več prejemali obvestil Zdravniške zbornice, med katera sodijo: bilten zbornice, zobozdravniški bilten, obvestila o izobraževanjih Zdravniške zbornice Slovenije, vabila na dogodke in kulturne prireditve zbornice, ankete in druga pomembna obvestila zbornice). Privolitve za prejemanje različnih vrst obvestil je mogoče urejati preko vašega spletnega profila. V kolikor se vam vsebina ne prikaže pravilno, si jo lahko ogledate v brskalniku.

© Zdravniška zbornica Slovenije, vse pravice pridržane.