V kolikor se vam vsebina ne prikaže pravilno, si jo lahko ogledate v brskalniku.
Zdravniška zbornica Slovenije

555. Bilten

14.–20. februar 2020

Kmalu konec težav v zdravstvu, le zdravnikov se še znebimo

1. Že pred leti je eden izmed neodvisnih državnih organov pametoval o delovanju Ministrstva za zdravje (MZ). Naštel je številne ukrepe, kako izboljšati obravnavo uroloških bolnikov, spustil se je celo v diagnostično-terapevtske ukrepe pri karcinomu prostate. (!)

2. Če spremljate medije, veste, da sedaj skoraj ni več strokovnjaka za zdravstvo, ki ne bi omenil slabe organizacije v zdravstvu. Med njimi so poleg politikov (seveda) še zlasti ekonomisti, znanstveniki in ostali prosti strelci. Skupna lastnost teh bučmanov je, da niso preživeli niti sekunde kariere v javni zdravstveni ustanovi.

3. Joj, še to, sestre zlahka pomagajo stabilizirati zdravstvo. Intervjuvanka v enem izmed tednikov našteva številne prednosti, zakaj so sestre naj. Argumentirano, seveda. Kot primer je navedla uspešno delovanje referenčnih ambulant (RA). V sklopu tega naj omenim še naslednje. Visok vladni predstavnik je na zaslišanju o otroški kardiologiji rekel, da sestre niso odhajale z oddelka, odšli so samo zdravniki.

Ampak …
Ampak k 1. Seveda ne morem mimo tega, da na MZ praktično ni zaposlenih zdravnikov, ki so hkrati aktivni tudi kot zdravniki. Koga boš tam sploh kaj vprašal? Neodvisni organ tega seveda ne ve, kot tudi ne pozna urologije in problematike karcinoma prostate. Zato MZ najbrž ni pravi naslov za ureditev urologije. Bi pa jaz te na novo odkrite strokovnjake na neodvisnem državnem organu poslal v urološke time. Znajo več kot marsikdo. Tu bom zamolčal, da zanesljivega presejalnega postopka za odkrivanje karcinoma prostate nimajo niti v ZDA, pa so presejali to problematiko tako in tudi drugače.

Ampak k 2. Ne ljubi se mi razlagati, kako ne moreš dobro organizirati dela zdravstvenega tima, če ti pričakovano odpove prestar aparat, pa naj bo od enostavnega analizatorja v laboratoriju do magneta. Ali se pokvari operacijska miza. Ali imaš premalo osebja. Sicer pa, organizacija zdravstva se je začela slabšati, ko so zdravnike začeli umikati iz vodenja zdravstvenih ustanov. Starejši kolegi naj se spomnijo, kako v časih zdravniških avtoritet nismo imeli večjih težav z organizacijo dela v bolnišnicah.

Ampak k 3. Tu bi zalegel odgovor za celo knjigo, za to priložnost le na kratko. Iz časopisja in tudi iz podatkov, ki jih je izrekla intervjuvanka, sem izračunal naslednje. Od 2012 do vključno 2016 so sestre v RA preventivno pregledale okoli 438.000 ljudi, celoten vložek države v delovanje RA je znašal nekaj več kot 65.300.000 evrov ali 150 evrov na preiskovanca. Razkošno.

https://www.delo.si/prosti-cas/zdravje/referencne-ambulante-se-brez-konkretnih-ucinkov.html

https://www.mladina.si/195959/stevilo-zdravnikov-lahko-podvojimo-pa-izzivov-ki-jih-pred-nas-postavlja-demografija-ne-bomo-resi/

Če bi zdravnik splošne medicine pregledal le 23 pacientov na dan in za vsakega dobil ravno toliko evrov, bi se v enem letu nabralo … 690.000 evrov. To je v primeru, da bi država cenila delo družinskih zdravnikov toliko kot delo sester v RA. Zamislite se, zdravniki. Še en podatek. Kot se je pohvalila ista intervjuvanka, so po podatkih NIJZ medicinske sestre, ki so v okviru referenčnih ambulant delale v presejalnih programih leta 2018, pogledale 148 tisoč pacientov. Če se ne motim v izračunih, je to v 750 RA 1 (en) pacient na dan. Ni kaj. Kakšno pomoč pravzaprav ta sestra ponuja? Ne bom ostal dolžan tudi visokemu vladnemu predstavniku. Pozablja naslednje. Zdravnik je tisti, ki se podpiše pod mrliški list. Zdravnik, ne sestra. In samo zdravnik se podpiše pod odpustnico iz bolnišnice. V tem podpisu je vsa teža zdravnikove odgovornosti do bolnika. Kolegice, kolegi, ko boste spet siti gostilniških nasvetov, se spomnite na to.

Iztok Kos, zdravnik

Vložene kandidature za predsednika/predsednico zbornice

Volitve 2020

1. Prof. dr. Bojana Beović, dr. med., vložena kandidatura 20. februarja 2020

2. Dr. Zdenka Čebašek - Travnik, dr. med., vložena kandidatura 13. februarja 2020

Kandidature so objavljene tudi na spletni strani tukaj >>>

Trenutna faza volilnih postopkov

Regijski odbori posameznih regij trenutno določajo volilne enote in razporeditev poslanskih sedežev v regijah. Dokončni seznami volilnih enot in razporeditev poslanskih sedežev bodo predvidoma objavljeni v začetku meseca marca.

Nato se bo pristopilo k sklicevanju volilnih zborov volilnih enot. Vabila na volilne zbore bodo članom posameznih volilnih enot v imenu sklicateljev – predsednikov regijskih odborov, razposlale strokovne službe zbornice – to bo predvidoma potekalo v mesecu marcu.

Na volilnih zborih posameznih volilnih enot bo potekalo kandidiranje za poslance skupščine (opcijsko pa tudi za predsednika zbornice): kandidati za poslance bodo tu lahko pridobivali podpise članov svojih volilnih enot v podporo svojim kandidaturam. Ne zahteva se, da bi bili podpisi overjeni.

Več >>>

Obveščanje in uporaba komunikacijskih kanalov zbornice v času volilne kampanje

Objavljamo Pravila Zdravniške zbornice Slovenije za uporabo komunikacijskih kanalov zbornice v času volilne kampanje za redne volitve predsednika/predsednice in poslank ter poslancev maja 2020.

Pravila so objavljena tudi na spletni strani tukaj >>>

Finančna sredstva za izobraževanje specializantov

Stališče in poziv Sveta za izobraževanje zdravnikov

Na Svet za izobraževanje zdravnikov pri Zdravniški zbornici Slovenije smo v zadnjem obdobju prejeli številna vprašanja in pobude različnih deležnikov, ali so specializanti upravičeni do sponzorskih sredstev, namenjenih za izobraževanje, v kolikor le-ta obstajajo. Seznanjeni smo bili tudi z informacijo, da nekatere ustanove sponzorskih sredstev ne želijo nameniti za izobraževanje specializantov, saj zagovarjajo stališče, da imajo specializanti iz proračuna Republike Slovenije zagotovljenih 449,09 evrov sredstev, kar naj bilo po njihovem mnenju dovolj. V nadaljevanju vam posredujemo pojasnila.

V skladu s Pravilnikom o višini sredstev za specializacije za potrebe mreže javne zdravstvene službe, ki se zagotavljajo iz proračuna Republike Slovenije, je za plačilo tečajev in seminarjev v Sloveniji ali tujini, za stroške prevoza in bivanja v zvezi z udeležbami na tečajih in seminarjih ter za nakup strokovne literature namenjenih 449,09 evrov na specializanta letno, za specializanta družinske medicine, ki ima na podlagi licence za delo na področju splošne medicine opredeljene paciente, pa 112,27 evrov letno. Iz sredstev se morajo najprej financirati obvezna izobraževanja in tečaji, glede na program specializacije. Dodatna sredstva so namenjena še za tečaj iz transfuzijske medicine v višini 438,99 evrov na specializanta, podiplomski tečaj za specializante pediatrije v višini 702,39 evrov na specializanta, plačilo modula specializantov družinske medicine in anesteziologije, reanimatologije in perioperativne intenzivne medicine v višini 195,00 evrov na en modul, tečaj nadaljevalnih postopkov oživljanja odraslih za specializante urgentne medicine v višini 1.420,00 evrov na specializanta ter tečaj nadaljevalnih postopkov oživljanja pri otrocih za specializante urgentne medicine v višini 300,00 evrov na specializanta.

Svet za izobraževanje zdravnikov meni, da je stalno izobraževanje zdravnikov neizogiben in nujen del razvoja medicinske stroke, zaradi česar ustanove izobraževanja ne bi smele zavirati. Sredstva, ki so za izobraževanje specializantov namenjena iz proračuna Republike Slovenije, so omejena in v večini primerov nezadostna, dejstvo, da sredstva obstajajo, pa nikakor ne pomeni, da specializanti nimajo pravice do dodatnih, sponzorskih sredstev, v kolikor so le-ta na voljo in ima ustanova za ta namen odprt fond.

Svet za izobraževanje zdravnikov zato poziva ustanove, da v kolikor obstajajo sponzorska sredstva in razmere to omogočajo, vlagajo v izobraževanje bodočih generacij strokovnjakov, saj bo le tako lahko zagotovljena vrhunska oskrba bolnikov v Sloveniji.

Svet za izobraževanje zdravnikov
Zdravniška zbornica Slovenije

Javni poziv za imenovanje nadzornika kakovosti za diagnostične stroke

Zdravniška zbornica Slovenije je 18. februarja 2020 objavila Javni poziv za imenovanje nadzornika kakovosti za diagnostične stroke: nuklearna medicina, radiologija, onkologija z radioterapijo.

Pisne vloge z dokazili o izpolnjevanju pogojev pošljite priporočeno ali osebno vložite na naslov Zdravniška zbornica Slovenije, Dunajska cesta 162, 1000 Ljubljana, s pripisom: JAVNI POZIV ZA IMENOVANJE NADZORNIKA KAKOVOSTI ZA DIAGNOSTIČNE STROKE, do vključno 9. marca 2020.

Podelitve koncesij na področju zobozdravstvene dejavnosti sekundarne ravni in na področju dermatovenerologije

Vlada Republike Slovenije je 13. 2. 2020 na svoji 61. redni seji sprejela predloge uredb (koncesijskih aktov), na podlagi katerih bodo izvedeni razpisi na področju parodontologije/zobnih boleznih in endodontije, oralne in maksilofacialne kirurgije, čeljustne in zobne ortopedije ter dermatovenerologije.

Več o obsegu programov na posameznih področjih in območjih je dostopno tukaj >>>>
 

Oddelek za pravne zadeve Zdravniške zbornice Slovenije

Delna upokojitev zasebnikov

Zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje je na prošnjo Zdravniške zbornice Slovenije izdal mnenje s št. 77-02150/2020 z dne 14. 2. 2020, s katerim je zavod potrdil mnenju zbornice, da lahko samostojni podjetnik ali zasebni zdravstveni delavec uživa pravico do delne pokojnine ter obenem še naprej neomejeno opravlja zasebno zdravstveno dejavnost.  

Pri tem je edini pogoj, da ostane vključen v obvezno pokojninsko zavarovanje za vsaj dve uri dnevno oziroma 10 ur tedensko.

Mnenje Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje s št. 77-02150/2020 z dne 14. 2. 2020 lahko preberete tukaj >>>

Oddelek za pravne zadeve Zdravniške zbornice Slovenije

Odziv Zdravniške zbornice Slovenije in Slovenskega zdravniškega društva na stališča dr. Brigite Skela Savič, objavljena v Mladini

V Zdravniški zbornici Slovenije in Slovenskem zdravniškem društvu smo presenečeni (in globoko razočarani) nad stališči, ki jih v intervjuju za Mladino z naslovom »Število zdravnikov lahko podvojimo, pa izzivov, ki jih pred nas postavlja demografija, ne bomo rešili« zastopa dr. Brigita Skela Savič, profesorica zdravstvenega menedžmenta. Članek je dostopen tukaj >>>>

Izraze ogorčenja nam sporočajo številni člani in opozarjajo na odnos do zdravnikov, ki ga v svojih izjavah v intervjuju kaže dr. Skela Savič.

»Ker lahko delam še malo hitreje in ker se pacient lahko še malo hitreje sleče«

Slovensko zdravniško društvo je prejelo več pisem zdravnikov, ki kažejo na osebno stisko tako družinskih zdravnikov in pediatrov kot tudi zdravnikov drugih področij.

Članek o tem je bil objavljen v Delu tukaj >>>>  in Žurnalu24.si tukaj >>>>

Nevenka Mlinar: Reagirati je treba zdaj, preden se pojavijo bolezni

Osebnost Primorske meseca januarja 2020

»Zdravniki moramo delovati ne le zakonito, ampak tudi etično. Za poziv smo se odločili, ker nas zelo skrbi zaradi dogajanja, ki ima lahko škodljive posledice za zdravje ljudi. Skrbi nas, kako bodo izpusti iz sosežiga vplivali na obolevanje in umrljivost okoliških prebivalcev,« je povedala Nevenka Mlinar, januarska osebnost Primorske.
Kar 598 zdravnikov in zobozdravnikov se je podpisalo pod poziv državi k odgovornemu pristopu do okoljske problematike in opozorilo glede potencialnih vplivov onesnaženega okolja na zdravje ljudi v srednji Soški dolini. Pobudnica poziva in prvopodpisana je zdravnica iz Deskel Nevenka Mlinar.
Osebnost Primorske je skupna akcija medijskih hiš Primorske novice, Radio Koper, Televizija Koper, Primorski dnevnik in Radio Trst A.

Eno samo življenje imamo!

V Delu v rubriki Mnenja gostujoče pero tokrat prim. dr. Zlata Remškar, dr. med.

"Ne smemo pozabiti, da smo zdravniki šolani za varuhe življenja. Namesto da bi se ukvarjali z aktivnim izboljšanjem sedanjega sistema obravnavanja slovenskih bolnikov, se usmerjamo, kot lahko opazimo, v milostno smrt oziroma uzakonitev evtanazije. Problematizira se, da evtanazijo nekateri zdravniki »egoistično in sprenevedavo« odklanjajo," je v Delu v rubriki Mnenja, kot gostujoče pero opozorila prim. dr. Zlata Remškar, dr. med.

Vabljeni k branju tukaj >>>
 

Tina Bregant: Zanemarjanje otroka je najhujša oblika nasilja

Revija: OnaPlus/Delo

»Možgani so v otroštvu pripravljeni na izkušnje in morajo jih biti deležni, da se ustrezno razvijejo. Zato je tako pomembno, da se z otroki ukvarjamo, saj se kasneje teh stvari precej težje priučimo. Prvo obdobje je ključno za razvoj senzorike: to je obdobje zaznav. Dojenček in malček zato nimata kaj početi v hrupnem okolju, v trgovinah in veletrgovskih centrih, saj je to pravi napad na možgane in živčni sistem,« opozarja pediatrinja in fiziatrinja doc. dr. Tina Bregant.

Več vpisnih mest na medicinskih fakultetah

Pomanjkanje zdravnikov naj bi nekoliko ublažila dodatna vpisna mesta na obeh medicinskih fakultetah. V novem študijskem letu jih bo 30 več – 20 v Mariboru in 10 v Ljubljani, je v petek poročala TV Slovenija.

Izobraževanje – Ne dopuščajmo nasilja

UKC Maribor, Velika predavalnica, 16. nadstropje, 19. 3. 2020

Tudi zdravstveni delavci imamo vso pravico, enako kot drugi zaposleni, do varnega in zdravega delovnega okolja. To bomo dosegli le, če bomo tudi sami skrbeli za varno delovno okolje in za dosledno upoštevanje ničelne tolerance do nasilja.

Zato vabljeni 19. 3. 2020 od 15.00 do 19.30 na praktično izobraževanje Ne dopuščajmo nasilja. Izobraževanje bo potekalo v UKC Maribor (Velika predavalnica, 16. nadstropje). Program je delovna skupina ZZS pripravila na podlagi rezultatov ankete med zdravniki in zobozdravniki in oblikovanih priporočil.

Na izobraževanju bomo predstavili:
• kakšni so zaščitni ukrepi, preden pride do nasilnega dogodka,
• analizo konkretnih primerov,
• kako ravnati, če pride do nasilnega dogodka,
• kdaj poklicati policijo,
• kakšne so tehnike deeskalacije med nasilnim dogodkom.

Sestavni del programa sta tudi praktični delavnici Prepoznavanje dejavnikov tveganja za nasilni incident ter Ukrepanje v primeru neposredne nevarnosti in postvencija.

Program in prijava >>>

Kotizacije NI.
Kreditne točke: 3,5
Tip vsebine: ETIKA, KOMUNIKACIJA, VARNOST

Zdravniški ombudsman v februarju

Zdravniški ombudsman pri Zdravniški zbornici Slovenije zdaj deluje skoraj tri leta. Pet izkušenih zdravnikov je članom v oporo in pomoč v najrazličnejših življenjskih izzivih in stiskah.

Za rezervacijo termina za povsem anonimen pogovor po telefonu ali anonimni osebni pogovor se naročite preko telefona: 01 30 72 100 ali po e-pošti: zdrom@zdravniskazbornica.si, lahko tudi preko vašega anonimnega elektronskega naslova. 

Mobilna aplikacija »mList ZZS«

Neposredni mentorji in specializanti imate na voljo mobilno aplikacija »m-List ZZS«, ki je namenjena vnosu in potrjevanju posegov preko mobilnega telefona.

Podrobnejša navodila za uporabo mobilne aplikacije »mList ZZS« se nahajajo tukaj>>>

Za morebitno pomoč pri uporabi aplikacije se obrnite na podpora@zzs-mcs.si.

Oddelek za informatiko

Namen simpozija je zobozdravnikom in zdravnikom splošne medicine predstaviti problematiko, povezano z uporabo antiresorptivnih zdravil. Seznanili se boste z mehanizmom delovanja antiresorptivnih zdravil in njihovo uporabo v endokrinologiji, onkologiji, hematologiji, urologiji in drugih vejah medicine, kjer se antiresorptivna zdravila uporabljajo za preprečevanje z okostjem povezanih dogodkov.

Predstavljeni bodo stranski učinki, ki se pojavljajo pri bolnikih na antiresorptivnem zdravljenju v povezavi z boleznimi zob in obzobnih tkiv, etiologija in patomehanizem MRONJ-a, histološka slika ter dogajanje v prizadeti kosti in mehkem tkivu na mikronivoju. Spoznali boste, kako zdraviti obolele paciente in kako prepoznati dejavnike tveganja, jih učinkovito odpraviti in omogočiti tem bolnikom varno uporabo antiresorptivnih zdravil ter dejansko izboljšati kakovost njihovega življenja.
Na koncu simpozija bomo skozi interaktivno sodelovanje skupaj obravnavali konkretne klinične primere, ki nas čakajo pri vsakdanjem delu.

Simpozij organizira Zdravniška zbornica Slovenije v sodelovanju z mednarodnim inštitutom za MRONJ.
Simpozij je namenjen doktorjem dentalne medicine in družinskim zdravnikom.

PROGRAM IN PRIJAVA>>>

Število kreditnih točk: 6
Vljudno vabljeni v Domus Medica 18. 4. 2020 ob 8.00.

Tanja Žagar bo obraz preventivne akcije ob svetovnem dnevu ustnega zdravja

Zdravniška zbornica Slovenije v sodelovanju s stomatološko sekcijo in sekcijo pedontologov Slovenskega zdravniškega društva, Nacionalnim inštitutom za javno zdravje in študenti dentalne medicine ob svetovnem dnevu ustnega zdravja, ki ga vsako leto obeležujemo 20. marca – pripravlja skupno akcijo ozaveščanja prebivalcev Slovenije o pomenu preventive pri zagotavljanju ustnega zdravja.

Veseli nas, da bo obraz te preventivne akcije tudi pevka Tanja Žagar, ki za 29. februar v hali Tivoli pripravlja glasbeno-plesni spektakel.

Vabimo vas na nepozaben glasbeno-plesni spektakel Tanje Žagar

PLES Z ZVEZDAMI

Sobota, 29. 02. 2020, ob 20.00, HALA TIVOLI v Ljubljani.

Tanja Žagar je skupaj z največjimi plesnimi zvezdami latinskoameriških in standardnih plesov pripravila dogodek, ki ga v Sloveniji še ni bilo. Prepustite se nepozabnemu večeru, polnemu lepe glasbe, plesa, čustev, navdiha in čistega užitka.

ZA ČLANE ZDRAVNIŠKE ZBORNICE IN NJIHOVE DRUŽINSKE ČLANE SMO PRIPRAVILI POSEBNO PONUDBO
25 % popust pri nakupu vstopnic sektor-tribuna!

Ponudba velja do 26. 02. 2020.
Naročila sprejemamo na nina@studio-gong.si ali na telefonu 041/934-085

Klubski koncertni večer: Večer romantike

25. februar 2020, ob 19. uri v Domus Medica

Vabimo vas na klubski koncertni večer: »Večer romantike«
Nastopil bo godalni kvintet v sestavi:
Ana Dolžan – violina
Oskar Longyka – violina
Tilen Udovič – viola
Sebastian Bertoncelj – violončelo
Ana Semič - Bursač – klavir

Program: A. Dvořák

Koncert bo v torek, 25. februarja 2020, ob 19. uri v Domus Medica.

 

Koncertni večeri so namenjeni članom zbornice in zdravniškega društva ter njihovim družinskim članom in prijateljem, potrebna je predhodna prijava.

PRIJAVA>>>

Vabljeni na srečanja v Domus Medica

4. MAREC
UČNA DELAVNICA ZA SPECIALIZANTE

Delavnica je namenjena specializantom, da se bolje spoznajo s potekom specializacije, svojimi odgovornostmi in pravicami.

Datum: 4. marec 2020

Lokacija: Ljubljana, Domus Medica, Dunajska cesta 162

Kotizacije ni

Kreditne točke: 3

4. MAREC
SREČANJE SKUPINE ZA OSEBNOSTNO RAST

Datum: 4. marec 2020

Lokacija: Ljubljana, Domus Medica, Dunajska cesta 162

Kotizacija: za člane zbornice kotizacije ni, ostali 21 EUR

Kreditne točke: v postopku

18. MAREC
IZGORELOST IN PROFESIONALIZEM V MEDICINI

Datum: 18. marec 2020, od 16.30 do 19.45

Lokacija: Ljubljana, Domus Medica, Dunajska cesta 162

Kotizacija: za člane zbornice kotizacije ni, ostali 30 EUR

Kreditne točke: 3

19. marec
NE DOPUŠČAJMO NASILJA

Datum: 19. marec 2020, od 15.00 do 19.30

Lokacija: UKC Maribor, Velika predavalnica, 16. nadstropje

Kotizacija: za člane zbornice kotizacije ni, ostali 50 EUR

Kreditne točke: 3,5

Ostali dogodki

28. februar
KO SE BOLNIK, NJEGOVI SVOJCI IN ZDRAVNIK SOOČIJO S TEŽKO BOLEZNIJO IN ODLOČITVIJO

Datum: 28. 2. 2020 od 16. do 19. ure

Vsebina: Izobraževanje je namenjeno družinskim zdravnikom in njihovim timom, pediatrom, internistom, onkologom, paliativnim timom.

Lokacija: Ljubljana, hotel Four points by Sheraton, Pot za Brdom 4

Informacije: Anja Bricelj, T: 041 302 230

PROGRAM >>>

6. MAREC
1. BRIŠKI DAN ŠPORTNE MEDICINE

Datum: 6. marec 2020, ob 9.00

Vsebina: Multidisciplinarno srečanje športne medicine. 

Lokacija: Dobrovo v Goriških Brdih, Dvorana Kleti Dobrovo

Organizator: Zdravniško društvo Iatros

Kotizacija: 40 EUR

Prijave: melitamakuc@gmail.com

Informacije: Nataša Koglot Jelerčič, 041 293 975

Zdravniška zbornica Slovenije
Dunajska cesta 162
1000 Ljubljana

Tel.: 01 30 72 100
Faks: 01 30 72 109
E-pošta: gp.zzs@zzs-mcs.si
Uradne ure

ponedeljek, sreda in petek
od 9.00 do 12.00 in v
četrtek od 13.00 do 16.00
To sporočilo ste prejeli, ker ste se naročili na Bilten Zdravniške zbornice Slovenije ali se udeležili katerega izmed naših dogodkov. Če ne želite več prejemati Biltena se lahko odjavite (s klikom na odjavo tako v skladu z GDPR člani zbornice ne boste več prejemali obvestil Zdravniške zbornice, med katera sodijo: bilten zbornice, zobozdravniški bilten, obvestila o izobraževanjih Zdravniške zbornice Slovenije, vabila na dogodke in kulturne prireditve zbornice, ankete in druga pomembna obvestila zbornice). Privolitve za prejemanje različnih vrst obvestil je mogoče urejati preko vašega spletnega profila. V kolikor se vam vsebina ne prikaže pravilno, si jo lahko ogledate v brskalniku.

© Zdravniška zbornica Slovenije, vse pravice pridržane.