V kolikor se vam vsebina ne prikaže pravilno, si jo lahko ogledate v brskalniku.
Zdravniška zbornica Slovenije

563. Bilten

10.–16. april 2020

Izgubljena in ponovno najdena – epidemiologija

Če imamo vsaj malo občutka za javno zdravje, se že dva meseca srečujemo z epidemiologijo – eni poznavalsko, drugi bolj ljubiteljsko. Vsi pa imamo v mislih vprašanje, »koliko časa še« bo trajala epidemija COVID-19, in pričakujemo, da nam bo epidemiologija dala jasen odgovor.

Odgovor na vprašanje, kaj je epidemiologija, lahko poiščemo na spletu, na primer v Wikipediji, na domačih spletnih straneh in v knjižnicah jo bomo težko našli. Moje iskanje literature se je za en dan ustavilo na podstrešju domače hiše, kjer je bila več kot 30 let spravljena rdeča knjiga, ki nosi z zlatimi črkami napisan naslov Vojna epidemiologija. Doma jo hranimo iz časov, ko je bil moj soprog slušatelj takratne Vojno medicinske akademije (VMA) v Beogradu. Spomnil se je, da je v tej knjigi veliko uporabnih navodil in pravil. Knjiga ima 405 strani, eden od avtorjev je tudi generalmajor Marjan Morelj (1916–1972). Morelj je bil Slovenec, profesor na VMA in glavni epidemiolog JNA, vojske tedanje skupne države Jugoslavije. Ta epidemiologija je prirejena vojaškim potrebam, a nazoren opis epidemije španske gripe nam pove, kakšen je njen »naravni potek«. Valovi, eden za drugim, potem še en velik val … in potem konec. Trajanje – dobro leto dni (graf). 

Moje naslednje srečanje z epidemiologijo je bilo med študijem na The Johns Hopkins University School of Public Health. Tam sem bila kot štipendistka ameriške vlade v letih 1993–4. Epidemiologija je bila obvezni predmet, tudi najbolj zahteven. Takrat se mi je zdela bolj podobna detektivskim kot medicinskim metodam, a mi je dala dober vpogled v razmišljanje te, meni dotlej malo znane stroke.

Tretji val mojega zanimanja za epidemiologijo je prišel z letošnjim letom. Staro znanje sem želela dopolniti z novim, uporabnim za sedanjo epidemijo. A je težko najti literaturo, s katero bi si povprečen zdravnik lahko pomagal. Zato mi je prav prišlo sporočilo kolegice, ki mi je pisala pred kratkim.

»Borbe proti SARS CoV-2 ne bomo dobili z novimi bolniškimi posteljami in respiratorji, ampak s pametnimi ukrepi javnega zdravja. Moja razmišljanja tečejo v smeri epidemioloških študij, ki v tem trenutku lahko hitro dajo odgovore in so lahko podlaga specifičnim (smart ) ukrepom.«

Na kratko povzemam njeno sporočilo: Epidemiologija je veda, ki proučuje porazdelitev in determinante z zdravjem povezanih stanj in dogodkov v specifični populaciji z namenom uporabe v nadzoru oz. obvladovanju bolezni.
Na vprašanja, KDO oboleva, KDAJ in KJE, odgovarja deskriptivna epidemiologija s histogrami, stolpci novih primerov skozi čas. Pri časovni enoti je pomembno, da izberemo pravilni interval (ure, dnevi, tedni), priporočilo je 1/4–1/3 inkubacijske dobe.
Za odgovor na vprašanje KJE je potreben izris primerov obolelih kot točke primerov v GIS (geografsko-informacijski sistem). Na ta način je oče intervencijske epidemiologije John Snow v času izbruha kolere leta 1854, ko o povzročitelju niso vedeli še ničesar, narisal geografsko razporeditev obolelih, kar se je nekako skoncentriralo okrog vodnjaka v eni izmed ulic. Predlagal je zaprtje vodnjaka, a ker mu niso verjeli, je vodnjaku odbil ročko, da ta ni bil več uporaben, in epidemija je izgubila zagon.
Na vprašanje, ZAKAJ so primeri oboleli, išče odgovore analitična epidemiologija.
Največkrat uporabljene analitične študije interventne epidemiologije so kohortne študije in študije primerov s kontrolami. Kohortne študije uporabljajo vprašalnike za vse potrjene primere, odgovore se vnese v določen računalniški program, se jih združuje in analizira. V takšni študiji se primerja različne dejavnike tveganja za okužbo, njihovo relativno tveganje in statistično značilnost. V študiji primerov s kontrolami pa bi lahko analizirali npr. zdravstvene delavce in osebje v DSO, ki so se okužili, ter njihove pravilno izbrane kontrole. V študiji iščeš razmerje obetov za določeni dejavnik tveganja.

Sama si že več tednov prizadevam, da bi bili javno objavljeni podatki o okuženih zdravstvenih delavcih (po poklicih). Zdaj vemo le to, da jih je med vsemi okuženimi petina! S študijo primerov bi lahko ugotovili, kaj je razlog za takšno stanje – saj v celotni populaciji nimamo 20 % zdravstvenih delavcev.

Zdaj z veliko radovednosti pričakujem, kdaj, kdo in kako se bo takšne študije upal lotiti … Kajti anketa Povejte nam, kako vam gre je pokazala, da so anketirani člani zdravniške zbornice poročali o slabi dostopnosti osebne varovalne opreme. In izjave govorcev, »da se vsi zdravstveni delavci niso okužili v stiku s pacienti«, nas prav vabijo v detektivsko plat epidemiologije.

Dr. Zdenka Čebašek - Travnik

Financiranje testiranja za COVID-19

Zdravniška zbornica Slovenije je od Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije danes prejela odgovor na dopis št. 014-17/2020-59 z dne 10. 4. 2020, v katerem je zbornica izpostavila vprašanje plačila testiranj za COVID-19.

V dopisu ZZZS navaja: »Vsi stroški testiranj za COVID-19, izvedeni v skladu s priporočili in usmeritvami stroke, bodo posebej plačani.«

Celoten dopis je dostopen tukaj >>>>

Plačilo dela specializantov v času veljave odloka o razporejanju zdravnikov brez licence

Pred velikonočnimi prazniki smo bili seznanjeni s stališčem Ministrstva za zdravje RS, da za plačilo dela specializantov v času od 15. 3. 2020 dalje ni veljavne pravne podlage. Taki interpretaciji smo takoj ostro nasprotovali, a ZZZS je sledil mnenju ministrstva in delodajalcem specializantov refundiral le polovico zneska sredstev za specializacije za mesec marec.

Včeraj je ministrstvo zagotovilo, da se plačilo ureja v novem interventnem zakonu, ki pa še ni sprejet, ter da bo drugo polovico sredstev za specializacije prištel k sredstvom za prvi naslednji mesec, ko bo zagotovljena ustrezna pravna podlaga. Na ostala vprašanja v zvezi z zahtevki za povrnitev stroškov dela specializantov oz. kaj lahko delodajalec vključi v zahtevke za povrnitev stroškov specializacij, ki smo jih ministrstvu za zdravje zastavili v začetku aprila, še nismo prejeli odgovora.

ODLOK o razporejanju

Zdravnikov sekundarijev, pripravnikov doktorjev dentalne medicine, zdravnikov specializantov, doktorjev dentalne medicine specializantov, zdravnikov diplomantov in doktorjev dentalne medicine diplomantov


24. 3. 2020 je zbornica pripravila predlog odloka o razporejanju zdravnikov sekundarijev, pripravnikov doktorjev dentalne medicine, zdravnikov specializantov, doktorjev dentalne medicine specializantov, zdravnikov diplomantov in doktorjev dentalne medicine diplomantov, kjer ustrezneje ureja delo mladih zdravnikov v času epidemije COVID-19 ter pod določenimi pogoji omogoča tudi opravljanje specialističnih izpitov.


Po več urgencah s strani zbornice pričakujemo, da bo predlog odloka ministrstvo danes posredovalo Vladi RS v sprejem vsaj v delu, ki določa opravljanje specialističnih izpitov.

Z MZ usklajujemo tudi možnosti za ponovno vzpostavitev izvajanja strokovnih izpitov.

Poziv javnim zdravstvenim zavodom k sklepanju pogodb za vključevanje v delo v času epidemije COVID-19

Zbornica je s strani članstva prejela več opozoril, da nekateri javni zavodi, pri katerih se koncesionarji na podlagi Odloka o začasnih ukrepih na področju zdravstvene dejavnosti zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19 (Uradni list RS, št. 40/20 in 49/20) vključujejo v delo s svojimi zaposlenimi, za to vključevanje ne želijo sklepati pogodb oziroma predlagajo sklenitev pogodbe, ki pa ne ureja ustrezno medsebojnih pravnih razmerij pri vključevanju v času epidemije (zavarovanje odgovornosti, plačilo, zagotovitev ustrezne osebne varovalne opreme). Odlok namreč v četrtem odstavku 4. člena izrecno določa obveznost sklepanja pogodb za potrebe takšnega sodelovanja.

Pri koncesionarjih, ki so se v delo NMP že vključevali, se sicer uporabi pogodba o vključevanju v sistem nujne medicinske pomoči, ki pa pogosto ni v celoti primerna za vključevanje v delo v času epidemije, zaradi česar je potrebna sklenitev aneksa k pogodbi. V primeru, če koncesionar pogodbe še nima, jo mora skladno z odlokom skleniti, vendar pa to ne pomeni, da mora skleniti pogodbo, ki ustrezno ne ureja medsebojnih razmerij koncesionarja ter javnega zdravstvenega zavoda.

Vzorci pogodb za potrebe vključevanja v delo javnih zavodov v zvezi z epidemijo COVID-19 skupaj s pojasnili so dostopni tukaj.

Oddelek za pravne zadeve Zdravniške zbornice Slovenije

Posodobljeni vzorci pogodb glede vključevanja v izvajanje storitev zaradi epidemije COVID-19

Na spletni strani TUKAJ>>>> smo objavili posodobljene vzorce pogodb za naslednje kategorije:

•             Pravna oseba --- aneks
•             Fizična oseba --- pogodba o NMP
•             Pravna oseba --- pogodba o NMP

Povračilo nadomestila za čakanje na delo koncesionarjem, katerih dejavnost je prekinjena

Zakon o interventnih ukrepih za zajezitev epidemije COVID-19 in omilitev posledic za državljane in gospodarstvo med svojimi ukrepi predvideva tudi povračila izplačanih nadomestil delavcem za čakanje na delo doma, delavec pa ima v času začasnega čakanja na delo obveznost vrniti se na delo na poziv delodajalca do 7 zaporednih dni v tekočem mesecu.

V zvezi s to določbo je zbornica prejela več vprašanj koncesionarjev, ali so tudi sami upravičeni do teh nadomestil (oz. ali jih bodo morali vrniti v trikratnem znesku), glede na to, da se pri koncesionarju zaposleni delavci (med katere spada tudi koncesionar sam), ki so sicer zaradi prekinitve dela ambulant na čakanju, vključujejo v delo pri javnih zavodih za manj kot sedem delovnih dni, ki pa zaradi razporeda dela niso zaporedni, o tem pa je skladno z zakonsko obveznostjo ustrezno obveščen tudi Zavod RS za zaposlovanje.

Zbornica je to vprašanje že naslovila na FURS, Ministrstvo za finance in Zavod za zaposlovanje s prošnjo za čim hitrejše odgovore in jih bo objavila takoj, ko jih prejme.

Za več informacij o ukrepih, ki jih za zdravnike in doktorje dentalne medicine prinaša Zakon o interventnih ukrepih za zajezitev epidemije COVID-19 in omilitev posledic za državljane in gospodarstvo, vam svetujemo, da vpogledate v pregled zakona, ki smo ga pripravili na zbornici in je dostopen tukaj.


Oddelek za pravne zadeve Zdravniške zbornice Slovenije

KZO opozarja: Čas obravnav se bo zaradi upoštevanja vseh zaščitnih mehanizmov zelo podaljšal, prav tako čakalne dobe

Koordinacija zdravniških organizacij se je v aprilu vnovič sestala po videopovezavi. Potem je sladila tudi izjava za javnost, v kateri so predsedniki predstavili aktualne razmere v slovenskem zdravstvu v času epidemije COVID-19.

Opozorili so predvsem na to, da bodo po sprostitvi prvih nenujnih zdravstvenih storitev, ob spoštovanju ukrepov za preprečevanje širjenja novega koronavirusa, izvajalci verjetno morali prenaročiti vsakega drugega bolnika.

Kot je povedal predsednik zdravniškega društva prof. dr. Radko Komadina, se bo čas obravnav zaradi upoštevanja vseh zaščitnih mehanizmov zelo podaljšal, zato se bodo začele skokovito povečevati že tako dolge čakalne vrste. Koordinacija je zato pozvala k zamrznitvi ali dopolnitvi zakona o pacientovih pravicah.

"Bojimo se kaosa," je dejal predsednik Strokovnega združenja zasebnih zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije Igor Dovnik. Po njegovem prepričanju bi v trenutni situaciji država morala v izvajanje zdravstvenih storitev vključiti tudi zasebne zdravstvene izvajalce, vsaj tam, kjer je to mogoče.

Predsednica Zdravniške zbornice Slovenije dr. Zdenka Čebašek - Travnik je medtem opozorila na specializante tik pred strokovnim izpitom. Koordinacija zdravniških organizacij je enotna, da je treba omogočiti opravljanje specialističnih izpitov vsem, ki so doslej opravili vse predvidene obveznosti iz programa specializacije. Zato so že pred več kot tednom dni ministrstvu za zdravje predlagali spremembo odloka, ki je zaradi epidemije zamrznil opravljanje specialističnih izpitov, da bi omogočili izvedbo ustnega dela izpitov na daljavo.

Krunoslav Pavlović, predsednik Odbora za zobozdravstvo pri Zdravniški zbornici Slovenije, pa je opozoril, da imajo na zobozdravstvenih vstopnih točkah le še za teden dni osebne varovalne opreme.

Posnetek je dostopen tukaj >>>>

Zobozdravstvene storitve v času COVID-19

Krunoslav Pavlović, dr. dent. med., spletni portal 24ur.com

S 16. marcem 2020 so morali zobozdravniki po odloku ministrstva za zdravje popolnoma prenehati z delovanjem. Pri njihovem delu se v zraku namreč ustvarja aerosol in v primeru okuženega pacienta bi bila okužena celotna ambulanta. Kaj to pomeni za tiste, ki imajo hude bolečine in potrebujejo nujno zobozdravstveno pomoč je za spletni portal 24ur.com povedal Krunoslav Pavlović, dr. dent. med., predsednik Odbora za zobozdravstvo.

Prispevek je dostopen tukaj >>>

Povratne informacije iz zborničnih spletnih interaktivnih videoizobraževanj

Prejšnji teden smo izvedli dve predavanji z večjim številom udeležencev:

  • Ko matematika in fizika srečata medicino in 
  • Komuniciranje z bolniki s COVID-19 in osebjem.

Z vami bi želeli deliti njihove povratne informacije - komentarje (v nadaljevanju).

Ko matematika in fizika srečata medicino

Komentarji udeležencev:

- Zelo dobro sodelovanje udeležencev in sama izvedba srečanja, kar prinaša dobre možnosti za izvedbo izobraževanj v času epidemije COVID-19.
- Kolegom toplo priporočam, da si ogledajo posnetek tega dogodka.
- Zelo dobra znanstvena argumentacija pomembnosti karantene in preventivnega obnašanja v času epidemije.
- Obvezen ogled.
- Kolegom, ki so pripravili predavanje, čestitam za entuziazem in 'open mindedness'.
- Dobro je razumeti razlage za podatki in raziskavami, ki jih pogosto, tudi če gre za strokovne vire, konzumiramo ne dovolj kritično.
- Pomembnost varnostnih ukrepov pri široki množici, vključno pri kolegih, v naših delovnih okoljih.
- Načeloma lahko vsak (ne)ukrep izmerimo in s tem predvidevamo vnaprej oz. sledimo za nazaj.
- Predavanja preko omrežja varčujejo z našim dragocenim časom in zmanjšujejo stroške izobraževanja.

64 % udeležencev je predavanja ocenilo z oceno 5, 34 % pa z oceno 4. Predavatelja Matjaž Perc in Andraž Stožer sta bili ocenjena z ocenami 5 v več kot 80 %.

Komuniciranje z bolniki s COVID-19 in osebjem:

Komentarji udeležencev:

- Predavateljica je odkrito in srčno z nami delila svoje osebne profesionalne izkušnje.
- Udeležite se spletnih predavanj. Lahko si udobno zleknjen na kavču in piješ kavo ter poslušaš predavanje. Sanjsko!
- Drugačen način razmišljanja v času epidemije, predavanje bi priporočila.
- Vsekakor več spletnih predavanj!
- Več takšnih webinarjev, tudi s področja zaščitne opreme v zobozdravstvu v času epidemije COVID-19, kajti AEROSOL v zobozdravstvenih ordinacijah je velik problem.
- Webinarji so zagotovo najbolj praktičen način permanentnega izobraževanja. Moja želja je, da se istovrstna izobraževanja razširijo na vse strokovne teme.

69 % udeležencev je predavanja ocenilo z oceno 5. Predavateljico je več kot 80 % udeležencev ocenilo z oceno 5.

Večina udeležencev je oba dogodka in organizacijo ocenila s 5.

Pregled zakona o interventnih ukrepih za zajezitev epidemije COVID-19 in omilitev njenih posledic za državljane in gospodarstvo

Zakon o interventnih ukrepih za zajezitev epidemije COVID-19 in omilitev njenih posledic (DZ ga je sprejel 2. aprila 2020) za državljane in gospodarstvo spreminja več že veljavnih zakonov, obenem pa predvideva tudi nove ukrepe za soočanje z epidemijo COVID-19.

Oddelek za pravne zadeve Zdravniške zbornice Slovenije ter Oddelek za finance in računovodstvo Zdravniške zbornice Slovenije sta 9. aprila 2020 pripravila pisno predstavitev ukrepov iz tega zakona, ki se neposredno ali posredno nanašajo na zdravnike in zobozdravnike ali izvajalce zdravstvene dejavnosti.

Predstavitev in pojasnila vsebujejo naslednja področja:

I. Spremembe in dopolnitve zakona o nalezljivih boleznih

II. Začasni ukrepi na področju izplačila plač in prispevkov

  1.  Povračilo nadomestila plače delavcem na začasnem čakanju na delo
  2. Povračilo nadomestila plače zaradi odsotnosti iz razloga višje sile
  3. Postopek uveljavljanja povračila nadomestila plače
  4. Oprostitev plačila prispevkov za pokojninsko in invalidsko zavarovanje za zaposlene, ki delajo

III . Izredna pomoč v obliki mesečnega temeljnega dohodka in oprostitev plačila prispevkov za samozaposlene

  1. Upravičenci do izredne pomoči v obliki temeljnega dohodka
  2. Postopek uveljavljanja izredne pomoči samozaposlenim
  3. Upravičenci oprostitve plačila prispevkov

IV. Zdravstveno varstvo in zdravstveno zavarovanje

  1. Upravičenci
  2. Postopek uveljavljanja

V. Davki

VI. Plače in nadomestila plač ter premestitve

  1. Začasna premestitev zaradi nujnih delovnih potreb
  2. Delo preko polnega časa
  3. Nadomestilo plače
  4. Dodatek za nevarnost in posebne obremenitve v času epidemije

Dokument je dostopen tukaj >>>>

Izvajanje zdravstvene dejavnosti na sekundarnem nivoju – nujne dolgoročne spremembe

Predsednik Strokovnega združenja zasebnih zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije Igor Dovnik, dr. med., je v imenu združenja na vlado naslovil pismo, v katerem opozarja na nujne dolgoročne spremembe pri izvajanju zdravstvene dejavnosti na sekundarnem nivoju:

  • Pacienti morajo postati osrednji dejavnik zdravstvenega sistema. Imeti morajo pravico izbire.
  • Nujno je tudi zmanjšanje stopenj nujnosti pri napotovanju. Zadoščata le dve: NUJNO in REDNO.
  • Redno mora pacient storitve prejeti v 6 mesecih, sicer lahko išče pomoč v breme ZZZS kjerkoli v Evropi.

Celoten dopis je dostopen tukaj >>>>

Svetovanje in letaki za pomoč osebam z demenco in svojcem

Spominčica - Alzheimer Slovenija

Zaradi vseh stisk, ki jih ljudje doživljajo, so pri Spominčica - Alzheimer Slovenija v času epidemije COVID-19 podaljšali delovanje svetovalnega telefona. V kolikor svojci ali osebe z demenco potrebujejo nasvet, podporo, razumevanje, ideje za aktivnosti doma ali razrešitev dilem, s katerimi se soočajo, jih lahko usmerite na tudi na svetovalnem telefonu 059 305 555 vsak dan (tudi med vikendi) med 9. in 18. uro in preko e-pošte svetovanje@spomincica.si.

Na svetovalni telefon vključujejo tudi zunanje sodelavce Spominčice, ki so na voljo za strokovna vprašanja s področja njihovega dela.
Osebam z demenco in njihovim svojcem na vprašanja z medicinskega/nevrološkega področja odgovarjata:
- vsak ponedeljek in petek med 17. in 18. uro  in vsako sredo med 16. in 17. uro prof. dr. Zvezdan Pirtošek, dr. med. spec. nevrologije, ter
- vsako sredo med 17. in 18. uro doc. dr. Milica Gregorič Kramberger, dr. med. spec. nevrologije.

Ob torkih in četrtkih med 16. in 18. uro je ljudem na voljo Petra Može, univ. dipl. socialna delavka z dolgoletnimi izkušnjami na Enoti za gerontopsihiatrijo Univerzitetne psihiatrične klinike Ljubljana.

Pripravili so tudi letake: 

Zdaj je primeren čas za vzpostavitev »e-poslovanja« z zbornico

Zbornica je vzpostavila dodatno pot komunikacije s svojimi člani, in sicer e-poslovanje. S tem omogoča svojim sedanjim in bodočim članom normalno poslovanje, tudi v času epidemije, z e-oddajo in e-vročanjem dokumentov preko varnega elektronskega predala – VEP. VEP deluje podobno kot drugi predali za elektronsko pošto, le da je to predal za pošiljanje in prejemanje uradne pošte.

Pogoj za e-poslovanje je, da imata obe stranki, tako pošiljatelj kot prejemnik, odprt VEP.

Člani, ki bodo zbornici javili VEP-naslov, bodo v VEP prejemali dokumente, ki jih zbornica naslavlja na svoje člane (odločbe, sklepe ter drugo dokumentacijo), sami pa bodo po tej poti oddajali vloge ali druge dokumente, naslovljene na ZZS.

Vse informacije o vzpostavitvi e-poslovanja z zbornico najdete na tej povezavi.

Stiske zaradi COVID-19 - pogovor z izkušenimi zdravniki

Zdravnikom, ki ste se znašli v najrazličnejših težkih okoliščinah zaradi ukrepov ali dela povezanega s preprečevanjem epidemije COVID-19, je skoraj vsak dan popoldne na voljo tudi pogovor z izkušenimi zdravniki.

Pišite na zdrom@zdravniskazbornica.si. Prosimo vas, da na kratko opišete problem, pustite svojo telefonsko številko ali pa prosite za odgovor po mailu. Če boste želeli telefonski pogovor, vas bo poklical eden od svetovalcev (zdravnikov) iz zdravniške zbornice.

Več >>>

Zdravniški ombudsman v aprilu

Zdravniški ombudsman pri Zdravniški zbornici Slovenije zdaj deluje skoraj tri leta. Pet izkušenih zdravnikov je članom v oporo in pomoč v najrazličnejših življenjskih izzivih in stiskah.

Za rezervacijo termina za povsem anonimen pogovor po telefonu ali anonimni osebni pogovor se naročite preko telefona: 01 30 72 100 ali po e-pošti: zdrom@zdravniskazbornica.si, lahko tudi preko vašega anonimnega elektronskega naslova. 

Delovanje zbornice je prilagojeno aktualnim razmeram

Zaposleni so dosegljivi po elektronski pošti ali telefonu

Obveščamo vas, da je do nadaljnjega delovanje zbornice omejeno in prilagojeno aktualnim razmeram.

Zbornica je v tem času za svoje člane dosegljiva preko elektronske pošte ter prioritetno odgovarja in ažurno rešuje nujne zadeve. Ob tem pa ostalo delo prav tako teče naprej. Vsa aktualna obvestila in navodila sproti objavljamo na spletni strani in nato povzeta v Tedensklem biltenu. 

Izobraževalni dogodki zbornice potekajo izključno po videopovezavah.

Vsi vhodi v zbornico so zaprti. Vsi osebni stiki morajo biti vnaprej dogovorjeni (01 30 72 108). Zaposleni so dosegljivi po elektronski pošti ali telefonu, kontaktne podatke najdete tukaj >>>

Zahvaljujemo se vam za razumevanje!

Zdravniška zbornica Slovenije

Vabljeni na zbornična spletna interaktivna videoizobraževanja

20., 22., 24. APRIL
SIMPOZIJ O MRONJ (Z ZDRAVILI POVZROČENI OSTEONEKROZI ČELJUSTNIC)

Simpozij bo izveden v treh delih.

Simozij  bo izveden v obliki interaktivnega spletnega videoizobraževanja preko spletne platforme ZOOM.

Datum: 20., 22. in 24. april od 12.00 do 14.15

Kotizacija: od 30 EUR do 75 EUR

Kreditne točke: 6

22. april
IZGORELOST IN PROFESIONALIZEM V MEDICINI

Delavnica bo izvedena v obliki interaktivnega spletnega videoizobraževanja preko spletne platforme ZOOM.

Datum: 22. april 2020, od 16.30 do 19.45

Kotizacija: za člane zbornice kotizacije ni, ostali 30 EUR

Kreditne točke: 3

24. APRIL
DELAVNICA UČINKOVITE VADBE

Delavnica bo izvedena v obliki interaktivnega spletnega videoizobraževanja preko spletne platforme ZOOM.

Datum: 24. april 2020, od 9.00 do 15.00

Kotizacija: za člane zbornice kotizacije ni, ostali 45 EUR

Kreditne točke: 2

5. maj
DOBRO VZDUŠJE NA DELOVNEM MESTU - DELAVNICA REŠEVANJA KONFLIKTOV

Delavnica bo izvedena v obliki interaktivnega spletnega videoizobraževanja preko spletne platforme ZOOM.

Datum: 5. maj 2020, od 16.30 do 19.45

Kotizacija: za člane zbornice kotizacije ni, ostali 30 EUR

Kreditne točke: 3

Zdravniška zbornica Slovenije
Dunajska cesta 162
1000 Ljubljana

Tel.: 01 30 72 100
Faks: 01 30 72 109
E-pošta: gp.zzs@zzs-mcs.si
Uradne ure

ponedeljek, sreda in petek
od 9.00 do 12.00 in v
četrtek od 13.00 do 16.00
To sporočilo ste prejeli, ker ste se naročili na Bilten Zdravniške zbornice Slovenije ali se udeležili katerega izmed naših dogodkov. Če ne želite več prejemati Biltena se lahko odjavite (s klikom na odjavo tako v skladu z GDPR člani zbornice ne boste več prejemali obvestil Zdravniške zbornice, med katera sodijo: bilten zbornice, zobozdravniški bilten, obvestila o izobraževanjih Zdravniške zbornice Slovenije, vabila na dogodke in kulturne prireditve zbornice, ankete in druga pomembna obvestila zbornice). Privolitve za prejemanje različnih vrst obvestil je mogoče urejati preko vašega spletnega profila. V kolikor se vam vsebina ne prikaže pravilno, si jo lahko ogledate v brskalniku.

© Zdravniška zbornica Slovenije, vse pravice pridržane.