Nov Odlok o izpolnjevanju pogoja PCT

15.9.2021
Oddelek za pravne zadeve je pripravil celovit pregled normativnih novosti glede pogojev PCT ter drugih ukrepov, ki so relevantni za izvajalce zdravstvene dejavnosti in bodo veljali od 15. 9. 2021 dalje.

Normativne novosti, ki jih prinaša Odlok o izpolnjevanju pogoja PCT

9.9.2021
Oddelek za pravne zadeve je pripravil celovit pregled aktualne normativne ureditve glede izpolnjevanja pogojev PCT in glede izvajanja testiranj na SARS-CoV-2

Neresnične informacije v zvezi s serološkimi testi na protitelesa za SARS-CoV-2

7.9.2021
Iz Uredbe (EU) 2021/953 ne izhaja obveznost držav članic, da zagotovijo izdajo potrdil o preboleli bolezni COVID-19 na podlagi seroloških testov na protitelesa za SARS-CoV-2.

Preberite več

Obveznost izpolnjevanja PCT pogoja za zaposlene in za uporabnike zdravstvenih storitev

6.9.2021
Predstavitev normativne novosti glede pogoja PCT pri izvajanju zdravstvene dejavnosti

Obveznost nošenja mask

31.8.2021
Oddelek za pravne zadeve je pripravil predlog obvestila glede obveznega nošenja mask v prostorih izvajalcev zdravstvene dejavnosti

Preberite več

Samotestiranje za dijake in učence

26.8.2021
Zbornica opozarja na neustreznost in potencialno nezakonitost predlaganega načina zagotavljanja testov za samotestiranjem dijakov in učencev.

Preberite več

ZZZS objavil Javni poziv izvajalcem zdravstvene dejavnosti k oddaji ponudb za začasni prenos programa za pogodbeno leto 2021

11.8.2021
Na spletni strani Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije je objavljen javni poziv izvajalcem zdravstvene dejavnosti k oddaji ponudb za začasni prenos programa za pogodbeno leto 2021.

Preberite več

Novosti in splošna pojasnila glede instituta odgovornega nosilca zdravstvene dejavnosti

10.8.2021
Oddelek za pravne zadeve je na prošnjo Odbora za zobozdravstvo pripravil pregled novosti in določena splošna pojasnila glede instituta odgovornega nosilca zdravstvene dejavnosti.

Preberite več

Pravno mnenje o ravnanju z elektronsko komunikacijo pacientov

4.8.2021
Oddelek za pravne zadeve je pripravil pravno mnenje o možnih omejitvah prejemanja elektronskih sporočil pacientov in dolžnostjo ravnanja s prejetimi sporočili.

Preberite več

Nacionalni razpis za izboljšanje dostopnosti do zdravstvenih storitev

29.7.2021
Ministrstvo za zdravje je izdalo sklep o izvedbi nacionalnega razpisa za izboljšanje dostopnosti do zdravstvenih storitev in poziv izvajalcem zdravstvene dejavnosti k oddaji ponudb.

Preberite več

Pojasnila v zvezi z novimi zapisi Civilne iniciative slovenskih pravnikov

14.7.2021
Zdravniška zbornica Slovenije je pripravila dodatna pojasnila v zvezi z novimi zapisi Civilne iniciative slovenskih pravnikov, s katerimi člane zbornice opozarja na kazenske in civilnopravne posledice izvajanja cepljenja proti Covid-19.

Preberite več

Državni zbor sprejel Zakon o nujnih ukrepih na področju zdravstva

12.7.2021
Oddelek za pravne zadeve pripravil pregled relevantnih delov Zakona o nujnih ukrepih na področju zdravstva, ki je bil sprejet 7. 7. 2021

Preberite več

Odbor za zobozdravstvo obravnaval problematiko obveznega vključevanja zasebnih izvajalcev v zNET

16.6.2021
Zaradi številnih nejasnosti in pravnih negotovosti glede obveznosti zasebnih izvajalcev zdravstvene dejavnosti brez koncesije, da se vključijo v zNET in sistem eZdravje, je zbornica pristojne deležnike pozvala k podaji natančnejših pojasnil.

Preberite več

Zbornica je od ministrstva za zdravje pridobila dodatne informacije v zvezi z začasnim črtanjem pogoja delovnih izkušenj pri odgovornih nosilcih

30.4.2021
Zbornica je od ministrstva za zdravje pridobila nove informacije o izpolnjevanju pogoja delovnih izkušenj za odgovornega nosilca zdravstvene dejavnosti, ki začasno ne velja do 30. 6. 2021.

Preberite več

Pojasnila glede upravičenosti zunanjih izvajalcev in njihovih zaposlenih do dodatkov, povezanih z epidemijo

15.4.2021
Ministrstvo za zdravje je podalo pojasnila glede upravičenosti zunanjih izvajalcev in njihovih zaposlenih do COVID-19 dodatka in dodatka za delo v rizičnih razmerah

Preberite več

Davčna obravnava dodatkov, ki so jih prejeli samozaposleni koncesionarji

2.4.2021
Ministrstvo za finance je podalo pojasnila glede davčne obravnava dodatkov, ki pripadajo zasebnim izvajalcem zdravstvene dejavnosti v javni zdravstveni mreži.

Preberite več

Normativne novosti, ki jih prinašata odredbi, sprejeti s strani Ministrstva za zdravje

18.3.2021
Oddelek za pravne zadeve člane zbornice seznanja z normativnimi novostmi glede izvajanja zdravstvene dejavnosti v času virusa SARS-CoV-2 ter testiranja oseb, ki opravljajo zdravstveno dejavnost.

Preberite več

Jubilejna nagrada za zaposlene pri koncesionarjih

15.3.2021
Ministrstvo za zdravje RS je podalo pojasnila v zvezi z upravičenostjo do jubilejne nagrade za zaposlene pri koncesionarjih.

Preberite več

Nova spletna podstran zbornice: Izogibanje korupcijskim tveganjem

4.3.2021
Zavedajoč se aktualnosti in pomembnosti dilem, povezanih s korupcijo in integriteto v zdravstvu, je Oddelek za pravne zadeve pripravil novo spletno podstran o izogibanju korupcijskih tveganj.

Preberite več

Komentarji zbornice na predlog Uredbe o izvajanju uredbe (EU) o medicinskih pripomočkih

5.2.2021
Zdravniška zbornica Slovenije je v okviru javne razprave posredovala svoje komentarje na predlog Uredbe o izvajanju uredbe (EU) o medicinskih pripomočkih.