Piškotki nam pomagajo pri ustvarjanju kar najboljše izkušnje na spletnem mestu Zdravniške zbornice. Prosimo označite, s katero vrsto piškotkov soglašate. Več o piškotkih lahko preberete
.
Nujni piškotki so obvezni za delovanje spletnih storitev.
Analitični piškotki
Z analitičnimi piškotki merimo obisk in spremljamo uporabo naše spletne strani. Podatki, pridobljeni preko teh piškotkov so anonimni in se ne povezujejo z osebnimi podatki. Teh podatkov ne delimo z nobenimi tretjimi osebami za njihovo samostojno uporabo.
Če danes začnemo izobraževati zdravnika, bomo dobili specialista leta 2035. Gre namreč za naporen in dolgotrajen izobraževalni in izpopolnjevalni proces. Zato je za nas kot družbo vsak odhod zdravnika - bodisi v drug poklic, bodisi v tujino - velikanska izguba. Skladno s človekovimi svoboščinami 21. stoletja, ki veljajo tudi za zdravnike, teh odhodov ne moremo preprečiti s palico. Izobraževalno pot zdravnika je predstavil specializant onkologije in radioterapije Luka Puzigaća.
Kdo sploh smo mladi zdravniki? Kakšne spremembe si želimo? Kaj nas v trenutnem sistemu najbolj moti? Spoznajte nas skozi zgodbo mlade pediatrinje Tine Bregant.
Tudi zdravniki zbolevamo in nismo odgovorni za čakalne dobe
Mlada kirurginja Polona Studen Pauletič o lastni izkušnji pacientke na intenzivnem oddelku, o lepotah dela v kirurgiji, težkih zgodbah, ki te spremljajo tudi izven službe in realnosti organizacije zdravstvenega Sistema.
Slovenski zdravniki bežimo v druge poklice, tuje države in samoplačniško zdravstvo. Po desetletjih praznih obljub namreč vidimo, da se obremenitve ne bodo normalizirale, plačilo je nizko (5.6 do max 14.8 eur na uro), kaplja čez rob za marsikoga pa so tudi prispevki nekaterih medijev, ki škandalizirajo plačilo za nadčloveške obremenitve, čeprav to delo zaradi pomanjkanja zdravnikov omogoča nemoteno 24-urno oskrbo prebivalcev. Ortoped Vasja Kašnik spregovori o tem, kako kadre išče sosednja Avstrija. Ni zdravstva brez zdravnikov! Preprečimo beg možganov!
Zakon o zdravniški službi se dotika podiplomskega izobraževanja in zaposlovanja mladih zdravnikov in posredno vpliva na zdravstveno oskrbo vseh prebivalcev Slovenije.
Delo urgentnega zdravnika prinaša številne izzive. Mlad specialist družinske medicine opiše, kakšen je povprečen slovenski zdravnik in prizna, kaj ga v odnosu do zdravnikov žalosti.