Prijava

Vsebina, do katere želite dostopati, je na voljo samo prijavljenim uporabnikom. Prijavite se z obstoječim uporabniškim imenom in geslom ali izpolnite obrazec za registracijo.

Pozabljeno geslo

Nazaj na prijavo

Registracija

Potrdi

Nazaj na prijavo

Ostali načini prijave

Prijava s SI-PASS

Za pomoč pri prijavi, registraciji ali pozabljenem geslu pišite na našo tehnično podporo.

7.561 overjenih podpisov podpore smo odnesli v Državni zbor

V imenu Zdravniške zbornice Slovenije so predsednica prof. dr. Bojana Beović, vodja delovne skupine »Ne dopuščajmo nasilja« prim. doc. dr. Nena Kopčavar Guček ter travmatolog in predavatelj o preprečevanju nasilja Aleš Fischinger, s podporo Zbornice zdravstvene in babiške nege Slovenije in Lekarniške zbornice Slovenije, v državni zbor odnesli 7.561 overjenih podpisov podpore in Predlog zakona za spremembo kazenskega zakonika.

»Veseli nas, da lahko v parlament, hišo demokracije, oddamo predlog spremembe kazenske zakonodaje, ki predstavlja kamenček k urejanju razmer v zdravstvu. Upamo, da bo ta sprememba prispevala k zmanjšanju nasilja v zdravstvu in bo tako zdravstvenim delavcem, kot tudi ljudem, ki sistem uporabljajo, omogočala varno in mirno obravnavo, kadar to potrebujejo,« je ob sklepnem dejanju kampanje NE! nasilju v zdravstvu povedala prof. dr. Bojana Beović, predsednica Zdravniške zbornice Slovenije.

Državni zbor bo zakon obravnaval po enakem postopku, kot če bi ga predlagala vlada ali posamezni poslanci.

Več >>>

Zakaj kampanja "Ne! nasilju v zdravstvu"?

Zaradi stopnjevanja nasilnih dogodkov v zdravstvu, na katere družba ni našla pravega odgovora, vas vabimo, da podprete kampanjo “Ne! Nasilju v zdravstvu”. Tudi vi lahko s svojim podpisom prispevate k bolj varnemu delovnem okolju za vse zaposlene v zdravstvu in k bolj varni in dostopni oskrbi bolnikov. Predlagana sprememba kazenskega zakonika lahko pripomore k zaščiti vseh, ki se v zdravstvu trudijo za dobrobit bolnika.

Za obravnavo zakonske spremembe v okviru zakonodajnega postopka moramo zbrati pet tisoč podpisov podpore volivcev.

Pobudo podpirajo osrednje organizacije, ki predstavljajo zaposlene v zdravstvu, poleg predlagateljev (članic Zdravniške zbornice Slovenije) tudi Zbornica zdravstvene in babiške nege Slovenije – Zveza strokovnih društev medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Slovenije ter Lekarniška zbornica Slovenije. Pridružujejo se ji sindikati in stroka. Tako široka podpora kaže, da pobuda izhaja iz resničnih potreb in stisk vseh zdravstveni delavcev in sodelavcev.

Vložen predlog zakona ni čarobna palička, ki bo nasilje ustavila. Pošilja pa močno sporočilo, da mora nasilje nad zaposlenimi v zdravstvu ne sme ostati nekaznovano in mora postati nedopustno.


Povezava na besedilo zakona in obrazložitev

Zakon o spremembah KZ