Prva seja skupščine ZZS

13.06.2016 14:14

Izjava za javnost

Prva seja skupščine ZZS

Ljubljana, 10. junija 2016 – Včeraj je na Zdravniški zbornici Slovenije potekala prva seja skupščine novoizvoljenih poslancev za mandatno obdobje 2016–2020. Za predsednika skupščine ZZS je bil izvoljen mag. Marko Bitenc, dr. med., za podpredsednika pa Matevž Janc, dr. dent. med.

Potrjeni so bili mandati poslancev za mandatno obdobje 2016–2020. S tem je ustanovna skupščina postavila temelje delovanja najpomembnejšega organa Zdravniške zbornice Slovenije in v nadaljevanju razprave zavzela stališče, da z ustreznimi statutarnimi spremembami omogoči kar najhitrejšo izvedbo ponovnih volitev predsednika ZZS. Sporočilo skupščine je bilo jasno, da v razmerah, v kakršnih je danes zdravstvo, zbornica nujno potrebuje vodstvo, ki bo suvereno in legitimno zastopalo interese zdravniškega poklica.

Služba za odnose z javnostmi