Izzivi pri obravnavi pacientov s HIV – klubski pogovorni večer

03.05.2019 15:23

Vprašanja, povezana s prenosom virusa HIV v zdravstvu, in z njimi povezana zdravstvena in pravna vprašanja so bila letos že v središču pozornosti javnosti. Prav zaradi tega so strokovnjaki s tega področja, o čemer smo vas že obveščali, pripravili tudi dokument z naslovom »HIV in zdravstveni delavci« (objavljen tukaj >>>).

V sredo, 22. maja, ob 18. uri pa vas vabimo na klubski pogovorni večer – Izzivi pri obravnavi pacientov s HIV, na katerem bomo s strokovnjaki govorili o tem:

• kakšni so splošni previdnostni ukrepi v ambulanti za preprečevanje prenosa okužbe z virusi, ki se prenašajo s krvjo,
  • kako ravnati, kadar je s HIV okužen pacient, in
  • kakšna so navodila/scenariji, kako ravnati pri morebitnih izpostavitvah virusu HIV.

Sogovorniki, ki so že potrdili sodelovanje, so:

• prof. dr. Janez Tomažič, dr. med., Klinika za infekcijske bolezni in vročinska stanja UKCL,
  • Dime Sapundžiev, dr. dent. med., oralni kirurg, in
  • Matej Praprotnik, dr. dent. med, zobozdravnik.

Na potrditve sogovornikov s področij ginekologija, pediatrija in družinska medicina pa se čakamo.

Pogovor bosta vodila Krunoslav Pavlović, dr. dent. med., predsednik Odbora za zobozdravstvo, in Vesna Pekarović Džakulin, dr. med., predsednica Odbora za osnovno zdravstvo.

Vprašali boste lahko vse, kar vas v zvezi s to tematiko zanima.

Zaradi organizacije dogodka vas prosimo, da se na dogodek prijavite: dogodki@zzs-mcs.si (s pripisom Izzivi pri obravnavi pacientov s HIV).

POMEMBNO: Dogodek je namenjen  članom in članicam Zdravniške zbornice Slovenije in ni odprt za javnost!

Vljudno vabljeni