Odziv na neprimerne zapise na družbenih omrežjih

01.04.2022 16:40
V Zdravniški zbornici Slovenije smo v izogib neprimernim, nestrpnim in žaljivim izjavam že junija 2020 pripravili smernice za ravnanje zdravnikov in zobozdravnikov na družbenih omrežjih, v katerih svojim članom (in tudi drugim uporabnikom omrežij) svetujemo, da se držijo načela vljudnosti, obzirnosti in spoštljivosti tudi na družbenih omrežjih.

Za izjave, ki ne sledijo tem načelom, v zdravniški zbornici menimo, da so neprimerne in jih obsojamo. Morebitni komentarji posameznih članov nikakor ne odražajo stališča vseh zdravnikov in zdravnic oziroma celotne organizacije.