Uredba o podelitvi koncesij eden od pravih korakov v smeri skrajševanja čakalnih dob

26.04.2022 14:53

Odbor za zobozdravstvo ZZS  prepoznava sprejetje uredbe o podelitvi koncesij za opravljanje zdravstvene službe na področju zobozdravstvene dejavnosti kot enega od pravih korakov v smeri skrajševanja čakalnih dob. S tem se postavlja pacienta v središče. V Republiki Sloveniji glede na potrebe prebivalstva zobozdravnikov ne primanjkuje. Problem, ki ga vidimo, je kronično pomanjkanje  programov, ki jih opravljajo zobozdravniki za Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije. Z uresničitvijo sprejete uredbe bi se pomembno povečala dostopnost do zobozdravstvih storitev ne glede na obliko organiziranosti izvajalca.

Krunoslav Pavlović, predsednik Odbora za zobozdravstvo