Bistvene informacije novega Pravilnika o preizkusu znanja slovenskega jezika za zdravnike

23.05.2022 12:25
Člane obveščamo, da je bil v Uradnem listu RS, št. 70/22 objavljen novi Pravilnik o preizkusu znanja slovenskega strokovnega jezika za zdravnike, ki  določa način, vsebino in potek preizkusa znanja slovenskega strokovnega jezika za zdravnike in doktorje dentalne medicine pri Zdravniški zbornici Slovenije.
Bistvene informacije:
• vsaj štirje izpitni roki v posameznem koledarskem letu;
• program preizkusa znanja bo objavljen na spletni strani zbornice;
• preizkus znanja je sestavljen iz pisnega in ustnega dela;
• štiričlanska izpitna komisija v sestavi: dva zdravnika oziroma doktorja dentalne medicine in dva slovenista;
• višino stroškov preizkusa znanja bo določil Izvršilni odbor zbornice s sklepom.

Pričetek veljave: 4. junij 2022

Povezava na celoten pravilnik