Umrl je akademik dr. Uroš Skalerič

09.05.2023 09:37

Umrl je dr. Uroš Skalerič. Bil je mednarodno ugleden znanstvenik, doktor stomatologije, redni profesor na Medicinski fakulteti v Ljubljani, na katedri za ustne bolezni in parodontologijo, ob tem tudi predstojnik odseka za stomatologijo in prodekan.

Angažiral se je tudi na Stomatološki kliniki, kjer je bil strokovni direktor in kjer je vodil Center za ustne bolezni in parodontologijo.

Bil je član Zdravniške zbornice Slovenije in Slovenske akademije znanosti in umetnosti. Izredni član SAZU je postal leta 2003, redni leta 2009, med letoma 2014 in 2020 pa je bil tudi glavni tajnik akademije.

Svojcem Zdravniška zbornica Slovenije izreka iskreno sožalje.