Podatki o volitvah predsednika Zdravniške zbornice Slovenije 2024

14.05.2024 17:53

Volitve predsednika in poslancev skupščine Zdravniške zbornice Slovenije so potekale v torek, 14. 5. 2024. Volitve so se opravile z glasovanjem po pošti in elektronski poti.

Volitev predsednika zbornice se je udeležilo 4.159 članov zbornice z volilno pravico. Veljavnih volilnih listov (število volilnih listov in e-glasovnic) je bilo 3.761, neveljavnih glasov pa 398.

Vseh volilnih upravičencev je 12.340, volilna udeležba je bila 33,7%.

Kandidatka za predsednico Zdravniške zbornice Slovenije dr. Bojana Beović je prejela 3.761 glasov.

"Iskreno se zahvaljujem kolegom, da ste glasovali na volitvah Zdravniške zbornice Slovenije in s tem podprli našo skupno organizacijo. Hvala, da ste mi zaupali še en mandat. Obljubim, da bomo z ekipo naredili vse, da bomo še naprej pomembna opora zdravnikom in zobozdravnikom ter da bomo pomemben sogovornik pri izboljševanju zdravstva za vse," je povedala predsednica Zdravniške zbornice Slovenije dr. Bojana Beović, dr. med

"Prijetno nas je presenetil odziv na elektronske volitve, saj se je elektronskih volitev udeležilo skoraj 80 odstotkov članov, ki so se odločili za takšen način glasovanja," je povedal predsednik volilne komisije Rene Male, dr. dent. med.

Nov mandat bo potrjen na konstitutivni skupščini ZZS, ki bo potekala v juniju, predvidoma 18. junija.

Glasovi za poslance skupščine se še štejejo in bodo znani predvidoma v sredo, 15. 5., zjutraj.

Leta 2020 je dr. Bojana Beović v drugem krogu volitev predsednika (15. 12. 2020) prejela 3.154 glasov.
Povezava na poročilo >>>

Leta 2017 je Zdenka Čebašek Travnik v drugem krogu volitev predsednika (17. 1. 2017) prejela 2.780 glasov.
Povezava na poročilo >>>