Vabila

Pisma bralcev - Dnevnik: Objektiv(no)

24.07.2024 09:23

Vsi državljani smo enako vredni, samo nekateri so vredni več (Polona Jamnik Dnevnik, 18. julija 2024) in Zdravniki želijo zaščito pred bolniki (Dušan Keber, Objektiv, 13. julija 2024). Oba prispevka sta tendenciozna, lažniva, zavajajoča in obe trditvi povsem deplasirani.

Resnica je, da je Zdravniška zbornica na osnovi rezultatov ankete dala pobudo, ki so jo podprle tudi druge stanovske organizacije s področja zdravstva in mnogi posamezniki. Zbrano je bilo 7561 podpisov za dopolnitev 300. člena KZ s 300.a členom: »Napad na zdravstvenega delavca ali sodelavca, ko ta izvaja zdravstveno obravnavo oziroma opravlja naloge, povezane z zdravstveno dejavnostjo« se šteje za kaznivo dejanje.

Kje je tu dikcija, da zdravniki mislijo le nase in da bi bila le »zdravniška elita« deležna posebne zakonske zaščite? Kje? Popolna laž. In kaj ima stavka z omenjenim predlogom? Nič. Tudi ni res, da le zdravniki želijo zaščito pred bolniki in predvsem njihovimi svojci.

Res »objektivno«.

prim. Marjan Fortuna, Kranj

Vir: https://www.dnevnik.si/1043054792/Pisma%20bralcev/objektivno

Pisma bralcev - Dnevnik: Objektiv(no)